SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yunus Çiloğlu´nda “Ayakkabıcılık Bölümü” geliştirilecek

Erenler ilçemizde bulunan Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ayakkabıcılık Bölümü öğrencileri, okul idarecileriyle birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdiler.
Yunus Çiloğlu´nda “Ayakkabıcılık Bölümü” geliştirilecek

Okul Müdürü Alim Oktar, Müdür Yardımcıları Esin Yalçın ve Zehra Tozlu, Ayakkabıcılık Bölüm Şefi Nigar Özen ile 12. sınıf öğrencilerinin katıldığı ziyarette okulda üretilen ayakkabılardan örnekler sunularak, bölümün çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgi verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yakından ilgilendiği Ayakkabıcılık Bölümü öğrencilerine çok güzel bir alan seçtiklerini belirterek, üretime ve istihdama yönelik bu bölümün geliştirilmesinin önemine dikkat çekti. Kuntoğlu, Konya’da Ayakkabıcılık Bölümünün çok aktif olarak çalıştığını ifade ederek, Yunus Çiloğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden bir grup öğrenci ve öğretmenin buradaki meslek liselerine teknik bir gezi yapmasının faydalı olacağını söyledi. Geleneksel el sanatlarımız içinde farklı bir yere sahip olan Ayakkabıcılığın teşvik edilmesi ve geliştirilmesinin, gençlerimizin bu bölümü daha çok tercih etmesiyle mümkün olabileceğini belirten Kuntoğlu, Yunus Çiloğlu Meslek Lisesindeki Ayakkabıcılık Bölümünün önümüzdeki günlerde daha cazip hale getirilmesi için çalışmalar yapılacağını kaydetti.

25-11-201525-11-2015

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.