SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YKS 2022 Tercih Sürecinde Danışmanlık Hizmetiyle Öğrencilerimize Destek Oluyoruz

2022 YKS yükseköğretim program ve kontenjanlarının açıklanmasının ardından 27 Temmuz Çarşamba günü başlayan tercih süreci, 5 Ağustos Cuma günü son bulacak. Bakanlığımızın tercih sürecinin sağlıklı şekilde sürdürülmesi amacına yönelik olarak tüm illerde kurulan Tercih Danışmanlığı Birimleri ilimizde de ortaöğretim kurumları ve Rehberlik Araştırma Merkezlerinde oluşturuldu.  
YKS 2022 Tercih Sürecinde Danışmanlık Hizmetiyle Öğrencilerimize Destek Oluyoruz

Liselerimizin yanı sıra Rehberlik ve Araştırma Merkezleri de yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilen tercih danışmanlığı sürecine yoğun şekilde katkı sağlıyor.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı tercih danışmanlığının öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve kişilik özeliklerini tanımaları; mesleki seçenekleri fark etmeleri; mesleklerin gerektirdiği nitelikler ile kişisel özellikleri arasında bağ kurabilmeleri; mesleklere yönelik olumlu tutum geliştirmeleri ve kariyer farkındalığı kazanmaları açısından büyük önem taşıdığını belirtti. LGS tercih sürecinde olduğu gibi YKS tercih döneminde de psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimizin gençlerimizin yanında olmaya devam edeceklerini söyledi. Evlatlarımızın doğru yönlendirilmeleri için gerekli tüm desteğin sağlandığını ifade etti. 

          

Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce sürdürülen NEHİR projesi kapsamında eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına yönelik izleme sınavlarının gerçekleştirildiğine değinen Müdürümüz Savaşçı, NEHİR projesi kapsamında aynı zamanda öğrencilerimize ve velilerimize çok yönlü rehberlik hizmetlerinin de verildiğini söyledi.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğretmenlerimizin sınava hazırlık sürecinde gösterdikleri özverili çalışmalarının yanı sıra tercih sürecinde fedakârca görev yapan psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerimize teşekkür etti.

28-07-202228-07-202228-07-202228-07-202228-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.