SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yenilikçi Kalite Kontrol ve Test Sistemleri Projesiyle Mesleki Yeterlilik Sahibi Meslek Elemanları Yetiştiriliyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.
Yenilikçi Kalite Kontrol ve Test Sistemleri Projesiyle Mesleki Yeterlilik Sahibi Meslek Elemanları Yetiştiriliyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti.

 

Sınıfları ve atölyeleri gezen Müdürümüz, öğrencilerle sohbet etti. Ziyarette Müdürümüze okul bünyesinde gerçekleştirilen Otomotiv Endüstrisinde Yenilikçi Kalite Kontrol ve Test Sistemleri Projesi hakkında tanıtım yapıldı. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'ndan mali destek alan projeye SATSO ortak olarak Otokar, Toyota ve Başak Traktör firmaları da iştirakçi işletme olarak destek verdi.

 

26 ayda tamamlanan proje kapsamında iki adet eğitim kitabı hazırlanırken 130 öğrenci, 100 kursiyer ve 15 öğretmene otomotiv alanında yenilikçi kalite kontrol ve test sistemleri kapsamında mesleki eğitim verildi.

 

Proje ile birlikte ülke genelinde bünyesinde motorlu araçlar teknolojisi alanı bulunan tüm meslek liseleri arasında en iyi donanıma sahip okullardan biri olan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yenilikçi yöntemler ve güncel teknolojilerin kullanıldığı, ulusal meslek standartlarını sağlayan, yeni imalat metotlarına uygun makine ve ekipmanlar ile donatılmış; Kalite Kontrol Test ve Ayar Atölyesi ve Eğitim Sınıfı kurularak otomotiv sektöründe Sakarya imalat sektörü iş gücü piyasasının istediği mesleki becerilere ve MYK Ulusal Meslek Standartlarından olan "Otomotiv Kontrol, Test ve Ayar İşçisi" mesleğinin yeterliliklerine sahip meslek elemanları yetiştirilmeye başlandı.

 

Öğretmenler odasında öğretmenlerle de bir araya gelen Müdürümüz, mesleki eğitimin önemine vurgu yaparak gençlerimizin iş ve sosyal hayata en güzel şekilde hazırlanmasında destek veren öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, SATSO ve sanayi firmalarına teşekkür etti.

 

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, il millî eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de katıldığı ziyarette Okul Müdürü İrfan Karaçayır; Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında Müdürümüze bilgi verdi.

27-12-202127-12-202127-12-202127-12-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.