SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Necmeddin Bilal Erdoğan SAÜFEST'te Mesleki Tanıtım Faaliyet Alanımızı Ziyaret Etti

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Necmeddin Bilal Erdoğan SAÜFEST'te Mesleki Tanıtım Faaliyet Alanımızı Ziyaret Etti

2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Etkinlikleri kapsamında Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, paydaşı olan Sakarya Makine İmalatçıları Derneği (SAMİB) ile birlikte Valiliğimiz ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi desteğiyle Sakarya Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Sakarya Üniversitesi Bilim, Kültür ve Sanat Festivalinde "Kalifiye Meslek Garanti Gelecek" temalı Kaynakçılık, Tornacılık ve Otomasyon Meslek Alanları Meslek Tanıtım Etkinliğine katıldı.

 

Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin paydaşı olan Sakarya Makine İmalatçıları Derneği iş birliğinde 2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Etkinlikleri için taahhüt edilen kariyer günleri etkinliğinin ikincisi SAÜFEST etkinlikleri kapsamında Sakarya Üniversitesi Fuar Alanında gerçekleştirildi. Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan ve İl protokolü ile birlikte standı gezerek geliştirilen projeler hakkında bilgi aldı.

 

Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülen "Mesleki Eğitimde Sakarya" projesi kapsamında "Kalifiye Meslek Garanti Gelecek" temalı, kaynakçılık, tornacılık ve otomasyon meslek alanlarını gençliğe tanıtmak amaçlı etkinlikte metal teknolojisi alanı öğrenci ve öğretmenlerimiz Kaynak Simülasyonu Canlı Performans Gösterisi yaptı. Okulumuzun canlı performans gösterileri festival ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü. 

 

Ülkemiz sanayisinin ara eleman/meslek elemanı sorununun çözümü için geliştirilen 'Kalifiye Meslek Garanti Gelecek' projesi kapsamında katkı sunan Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi metal teknolojisi alanı öğrenci ve öğretmenleri, ziyaretçilere mesleki eğitim ve önemini anlatarak mesleki beceri potansiyeline sahip bireylerin bu mesleklere yönlendirilmesine çaba gösteriyorlar. Gençlerin yanı sıra ilgili ailelerin de yakından takip ettiği tanıtımlarda mesleki eğitimin geleceğine dair bilinçlendirme ve bilgilendirme faaliyetleri yapılıyor.

12-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-202212-05-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.