SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım Makamı Temsili Vali Öğrencimiz Sare Çetinkaya'ya Devretti

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde makam koltuğunu Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 6. sınıf öğrencisi Sare Çetinkaya'ya devretti.  
Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım Makamı Temsili Vali Öğrencimiz Sare Çetinkaya'ya Devretti

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde makam koltuğunu Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu 6. sınıf öğrencisi Sare Çetinkaya'ya devretti.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, okul yönetici ve öğretmenlerin de hazır bulunduğu ziyarette Sayın Valimiz tarafından karşılanan Temsili Vali Çetinkaya, makama oturduktan sonra yaptığı ilk açıklamada; "Öncelikle İlimizdeki tüm çocuklar adına bu makamı temsil etme şansını bize sunan, makamın gerçek sahibi Çetin Oktay Kaldırım Valimize çok teşekkür ediyorum. Özellikle 'Nehrin Çocukları'nın ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün biz çocuklara armağan ettiği bu bayramda, büyük bir sevinç ve coşku içerisindeyiz" dedi.

 

Telefonla İl Millî Eğitim Müdürlüğünü bağlatan Temsili Vali Çetinkaya, bilim merkezi yapılması, tabiat parklarında eğitim verilmesi, spor salonlarının sayısının artırılması ve Sıfır Atık Projesi konusunda çalışmaların yoğunlaştırılması talimatını verdi.

 

Öncelikle Temsili Valimiz/Öğrencimiz Sare Çetinkaya nezdinde tüm dünya çocuklarının bu dünyada tek ve özel bayramını kutladığını dile getiren Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, "Her ne kadar son iki yıldır dünya genelinde ve ülkemizde yaşanan salgın sebebiyle gönlümüzün istediği ölçüde etkinliklerimizi tam olarak gerçekleştiremesek de salgının etkisini azaltmasıyla birlikte bu yıl 23 Nisan'ın ruhu ve sevincini yine hep bir arada, coşkuyla yeniden idrak edebildiğimiz için mutluyum" dedi.

 

Bu bayramın dünyada tek olduğuna dikkat çeken Valimiz Kaldırım, "Öncelikle çocuklarımıza bu özel günü armağan eden Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla yad ediyoruz. Temsili Valimiz/Öğrencimizin hem doğaya dönük hem bilime dönük hem de kaliteli projelere dönük önerilerinin, aslında daha kaliteli eğitim verilmeye dönük güzel hedefler olduğunu görüyoruz. Geleceğe dönük güzel hedefleri olan kızımıza ben de canı gönülden başarılar diliyorum, umarım yolu ve bahtı açık olur. Bizim maddi ve manevi anlamda iyi yetişmiş, geleceği kucaklayan gençlere ihtiyacımız var, millî ve manevî değerlerimizi özümsemiş, devleti, milleti, ailesi ve hedefleri için çok çalışkan bir nesle ihtiyacımız var, tüm çocuklarımıza en büyük tavsiyem; hedeflerinizi büyük tutup bol bol kitap okumanızdır" dedi.

 

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, Sare Çetinkaya'nın öğrencisi olduğu Geyve Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okuluna Spor Salonu yapılması talebi ile ilgili de İl Millî Eğitim Müdürlüğüne programa alınıp bir an önce yapılması için talimat verdi.

 

Temsili Valimiz/Öğrencimiz Sare Çetinkaya'nın ailesini görüntülü arayarak bir süre sohbet eden ve kızlarının çok başarılı olduğunu söyleyerek onları da tebrik eden Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, ziyaretin sonunda hem Sare Çetinkaya'ya hem de okul yönetici ve öğretmenlerine çeşitli hediyeler verdi.

22-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-202222-04-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.