SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valiliğimiz Himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Valiliğimizin himayelerinde; İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilecek "Sosyal, Bilimsel ve Teknoloji İş Birliği Protokolü" imzalandı.
Valiliğimiz Himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Valiliğimizin himayelerinde; İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi iş birliğinde gerçekleştirilecek "Sosyal, Bilimsel ve Teknoloji İş Birliği Protokolü" imzalandı.

 

Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen imza törenine Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım ile birlikte SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, SAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, SUBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Zafer Tatlı ve diğer yetkililer katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve SAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç iş birliği protokolüne dair düşüncelerini paylaştıkları imza töreninde, desteklerinden dolayı Valimiz sayın Çetin Oktay Kaldırım'a da müteşekkir olduklarını ifade ettiler.

 

"Öğrencilere ve Öğretmenlere Destek Verilecek"

SAÜ, SUBÜ ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü arasında eğitim, öğretim, araştırma ve bunlara yönelik tamamlayıcı nitelikteki hizmetlere ilişkin iş birliğine yönelik düzenlenen protokol kapsamında;

 

Sakarya'da İl Millî Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm eğitim kademelerindeki okullarda eğitim alan öğrencilerin gelişiminin sağlanması, öğretmenlerin bilimsel araştırma ve lisansüstü eğitimlerine destek verilmesi, üniversitenin altyapı, bilgi ve tecrübelerini kullanarak AR-GE faaliyetlerinde bulunulması, TÜBİTAK tarafından düzenlenen ulusal ve uluslararası düzeydeki yarışmalar, projeler, olimpiyatlar ile öğrencilerde patent/faydalı model, marka, tasarım ve ürün bilinci oluşturulmasına yönelik yapılacak olan faaliyetlerde bağlı okulların altyapılarının karşılıklı olarak kullanılması, üniversitelerin ihtiyaç duyduğu ve talep ettiği ve İl Millî Eğitim Müdürlüğüne bağlı resmî okullarda üretilen mal ve hizmetlerin (yemek hizmeti, maske, temizlik ürünleri, vs.) temininde devamlılığın sağlanması ve ortaklaşa panel, seminer, bilim şenliği, proje, çalıştay, sergi, vb. organizasyonların yapılması hedefleniyor.

 

"İş Birlikleri Her Açıdan Yarar Sağlayacak"

Üniversiteler ile eğitim yuvalarımızın birlikte hareket ederek güzel bir iş birliği içerisinde olmasının, geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin kendilerine, ailesine, devletine, milletine, ülkesine ve şehirlerine daha yararlı olmalarında büyük rolü olduğunu ifade eden Valimiz Çetin Oktay Kaldırım, "Öncelikle bu iş birliği protokolünün İlimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, iki güzide üniversitemiz ile İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü tebrik ediyorum.

 

"Projeleri Önemsiyorum"

Toplumların refah seviyesini yükselten ve onları daha başarılı, daha huzurlu kılacak yegâne unsur eğitimdir. Böylesi projelerle gençlerimizin ve çocuklarımızın karşılıklı etkileşim ve iletişim hâlinde olmalarının, sosyal, bilimsel ve teknoloji alanlarını iyi kullanmak adına bir araya gelerek ileriye dönük düşüncelerini şekillendirmelerinin faydalarını, daha ileriki yıllarda bariz bir şekilde göreceğimizi ümit ediyoruz. İstediğimiz ve arzuladığımız bir eğitim ortamını, bizi ileriye taşıyacak projelerin, bu geniş kapsamlı protokolde ihtiva edildiğini görüyoruz. Bizler her alanda bu tür işbirliklerinin, paylaşımların, desteklerin önemini defaatle savunduğumuz gibi, elbette uygulamada neler yapıldığının da iyi takip edilmesini önemsiyoruz. Bununla birlikte çocuklarımız ve gençlerimizin yanı sıra; iş birliği protokolünde öğretmenlerimizin de özellikle lisansüstü alanlardan daha iyi faydalanmalarının sağlanmasına yönelik çalışmaların yer almasını da yararlı buluyorum.

 

"Geleceğe ve Yeni Nesil Alanlara Yatırım Yapıyoruz"

Çocuklarımızı özellikle yeni nesil alanlarda yetenekleri, ilgi alanlarına göre iyi bir şekilde yönlendirirsek onlardan yatkın oldukları alanlarda başarı beklemek daha kolay olacaktır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin hem maddi hem de manevi anlamda, tüm alanlarda mümeyyiz hâle gelmeleri için bu tür çalışmaların artarak devam etmesinden yanayız. Eğer her alanda güçlü bir ülke olmak istiyorsak, geleceğe güvenle bakmayı arzuluyorsak çocuklarımıza ve gençlerimize büyük yatırımlar yapmamız gerekiyor. Veri, bilgi, bilişim, yazılım, metaverse gibi yeni nesil alanlara yatırım yapan ülkelerin, dünyanın başarılı aktörleri olduğuna şahit olduğumuz bu zamanda, eğitim çalışmalarında bu gibi yeni nesil alanlarda ön almayı, gençlerimizi bu yeni becerilerle donatabilmeyi arzu ediyor, devletimize ve milletimize daha fazla faydalı olmaları için elimizden gelen her desteği vermeye gayret gösteriyoruz.

15-02-202215-02-202215-02-202215-02-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.