SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Nayir’den Okul Ziyareti

Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında Serdivan İlçesindeki Aydın Gürdamar Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Vali Nayir’den Okul Ziyareti

Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında Serdivan İlçesindeki Aydın Gürdamar Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

 

Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere’nin de eşlik ettiği ziyarette Okul Müdürü İbrahim Lüleci,  okulun genel durumu ile ilgili de bilgiler vererek, 24 dersliğe sahip olduklarını ve 2018-2019 eğitim-öğretim yılı itibariyle hizmete başladıklarını ifade etti.


Okul bahçesinde Beden Eğitimi dersi gören öğrencilerle selamlaşan ve bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, ders öğretmenine de kolaylıklar diledi.


Okuldaki 5, 7 ve 8. sınıflarda derslere de eşlik eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilere çeşitli sorular yönelterek nasihatlerde de bulundu.


“HAYALLERİNİZDEN VAZGEÇMEYİN”
Öğretmenler ve öğrencilerle tanışmak için her hafta bir okulu ziyaret ettiklerini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu ziyaretlerdeki amacımız sizlerle bir süre de olsa aynı ortamı paylaşmak ve isteklerinizi öğrenip, sorunlarınızı çözmektir. Anne ve babalarınız kadar bizler de sizleri çok seviyoruz ve önemsiyoruz. İnanıyoruz ki sizler de çok çalışarak bu ülkenin geleceğinde söz sahibi olacak kişilersiniz. Hatta bugünkü doktorlardan, bugünkü mühendislerden veya diğer meslek sahibi kişilerden bu işleri daha iyi yapacağınıza bizler inanıyoruz, sizler de inanın. Hamdolsun zekânız da yerinde, imkânlarınız da yerinde, en önemlisi öğretmenleriniz gayretli ve aileleriniz de büyük destek veriyor. Hayallerinizden hiçbir zaman vazgeçmeyin. Gün gelecek bizlerin yerinde sizler daha iyisini başaracaksınız. Hangi görevde olursanız olsun en iyisini yapmaya çalışın” ifadelerini kullandı.

 

“İLİMİZ BİRÇOK ALANDA ZENGİN BİR YERDE”
5/C sınıfında Sosyal Bilgiler dersinde ekonomik faaliyetlerin ne olduğuna dair bir soru üzerine öğrencilerden gelen cevapları çok beğendiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, İlimizin tarım, hayvancılık, sanayi, turizm ve hizmet sektörü gibi alanlarında çok zengin bir yer olduğunu söyleyebileceklerini ve buna bağlı olarak da işsizlik oranının çok fazla olmadığını ifade etti.


8. Sınıfta solunum konulu Fen Bilimleri dersinde yapılan deneyi izleyen ve deney hakkında bilgiler alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu sınıftaki öğrencilerin gelecek yıl liseye geçerek bu sıralarda olamayacaklarını, farklı bir hayata atılacaklarını belirterek, bunun için de hedeflerini iyi belirlemelerini istedi.


“SİZLERİ TAKDİR EDİYORUM”
Herhangi bir talepleri olup olmadığı sorusuna karşılık bir öğrencinin Kütüphane isteğine olumlu cevap veren Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bu sınıf gerçekten çok fedakâr öğrencilerden oluşuyor. Gelecek yıl buralarda olmayacağınız halde, kardeşlerinizin yararlanması için böyle bir talepte bulunmanız çok güzel bir davranış ve fedakârlığınızın bir göstergesi oluyor. Sizleri bu konuda takdir ediyorum” dedi.


Okul Müdürünün, önümüzdeki hafta tüm okulu ağaçlandırmak adına bu sınıfın çalışacağını ve kendileri için de birer fidan dikeceklerini belirtmesi üzerine Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Herkesin bir dikili ağacı olması çok güzel bir duygudur. Fidanların sizlerin eliyle toprakla buluşup canlanması eminim gurur kaynağınız olacaktır. Yarın yani 21 Mart aynı zamanda Nevruz ve Dünya Ormancılık Günü olarak kutlanıyor, bizler de yarın ağaç dikeceğiz. Sakarya olarak ağaçlandırma yönünden zengin bir coğrafyadayız. Topraklarımızın yüzde 43’ü ormanlık alana sahip. Orman dışında bitki anlamında ve özellikle peyzaj, süs bitkiciliği alanında en çok üretim yapan şehiriz” dedi.


“TEKNOLJİ KUŞAĞI ÇOCUKLARISINIZ”
7. sınıfta ışık kırılmalarını konu alan Fen Bilimleri dersine ortak olan Vali Ahmet Hamdi Nayir, yapılan deneyi de izledi. Yapay zekânın özellikle son zamanlarda ön plana çıktığını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, “İnsana her zaman ihtiyaç olacaktır. En büyük gelişimi meydana getiren insanoğlu, tüm teknolojik aygıtlar ile robotların da yazılımlarını yaptıklarına göre vazgeçilmezdir. Sizler teknoloji kuşağının insanları olduğunuz için, elbette bizlerden daha önde olacaksınız. Bu konuda hep daha iyiyi ve güzeli yapmaya çalışın” diye sözlerine ekledi.


“BU ZİYARETLER BİZLERE ENERJİ VERİYOR”
Sınıfları ziyaret ettikten sonra Öğretmenler Odasında yöneticiler ve öğretmenler ile bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Okul ziyaretlerinde eğitime yön veren değerli öğretmenlerimiz ile tanışıp fikir alışverişinde bulunmak istiyoruz. Toplama bakıldığında bizler 182 bin öğrencimizin, 800 ayrı okulumuzda sizler gibi kıymetli 12 bin öğretmenimize emanet olduğunu biliyoruz. Bu ziyaretlerle hem çocuklarımızın masumiyeti ve gayreti bize bir haftalık enerji veriyor hem de sizlerin şevkinden, heyecanından, yapmış olduğunuz çalışmalardan istifade etmiş oluyoruz.


Yürüttüğümüz farklı hizmetler arasında eğitime ayrı bir yer ayırıyoruz, çünkü başarmamız gereken, başarmaya mecbur olduğumuz, muhtaç olduğumuz en önemli konunun eğitim olduğunu çok iyi biliyoruz. Hangi konuya bakarsanız bakın, hangi probleme bakarsanız bakın altında mutlaka eğitime ait bir yer bulursunuz. Geleceğimize yön verecek gençler sizlerin elinde yetiştiği için bizler millet olarak, yöneticiler olarak sizlerden beklentilerimizi her zaman yüksek tuttuk. Çocuklarımızı hayata hazır hale getirecek, bizim ihtiyacımız olan iyi bir insan, kaliteli bir insan olması için de ne gerekiyorsa yapıp, onlara birer güzel örnek olduğunuza inanıyoruz. Bizim sizden beklentimiz de yalnızca problem çözen çocuklar, ezber yapan çocuklar, matematiği iyi olan çocuklar değil, aynı zamanda yüreğinde insan sevgisi olan, kalbinde hakkaniyet, adalet duygusu olan çocuklar yetiştirmenizdir. Öğretmenlerimiz bunu çok rahat yapabilecek durumdalar. Hamdolsun okullarımız çok iyi, gezdiğimiz okulların birçoğunda imkânlar dâhilinde çok daha iyi bir noktadayız.

 

“ÖĞRENCİNİN HEVESİ, ÖĞRETMENİN NEFESİ, VELİNİN DE İLGİSİ”
Bundan önce görev yaptığım illerde de bu tür ziyaretleri hep bir alışkanlık haline getirdiğim için orada bir okulu ziyaretimizde, ’Eğitimin başarmamız gereken önemli bir konu’ olduğunu belirtmiştim.  Sizler gibi kıymetli bir öğretmenimiz, ‘Eğitimin başarısında benim bir formülün var. Öğrencinin hevesi, öğretmenin nefesi, velinin de kesesini bir araya getirirsek, biz bu işi başarırız’ dedi. Ben de ‘O son kese kısmını kaldıralım, onun da ilgisi diyelim’ diye cevap vermiştim. Gerçekten güzel bir formül, ‘Öğrencinin hevesi, öğretmenin nefesi, velinin de ilgisi olursa, biz bu işi başarırız” dedi.

 

 

Okul yönetimi ve öğretmenlerle tek tek tanışıp talep ve önerilerini dinleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, herkese görevlerinde başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldı.

21-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-201921-03-2019

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.