SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Balkanlıoğlu; “Sakarya Velisiyle Görüşüyor Projesi Çok Faydalı Olacak”

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Sakarya Velisiyle Görüşüyor” projesinin özel yazılımlı iletişim sistemini test eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, telefonda velisiyle konuştuğu Adapazarı Kurtuluş Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Emre Akgün ve okul yönetimini makamında kabul etti.
Vali Balkanlıoğlu; “Sakarya Velisiyle Görüşüyor Projesi Çok Faydalı Olacak”

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin de eşlik ettiği ziyarette Emre Akgün ve okul idarecileri ile bir süre görüşen Vali Balkanlıoğlu, “Türkiye’de ilk kez ilimizde uygulanan “Sakarya Velisiyle Görüşüyor” projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde sistemin çalışma şeklini denedik. Sistemin rastgele seçip bağladığı öğrencimiz Emre Akgün’ün Söğütlü ilçesi Türkbeylikkışla Mahallesinde oturan görme engelli babası Erdoğan Akgün ile görüştük. Baba Akgün’ün hem sağlık sorunlarını ve sıkıntılarını dinledik, hem de Emre hakkında konuştuk. Görme engelli velimize her konuda yardımcı olacağımızı ilettik. Projeyi ve sistemi çok beğendim, öğrencimize de başarılar dilerim” dedi.

 

İl genelindeki 180 bin veli içerisinden seçtiği kişileri arayıp görüşme yapılmasını sağlayan sistemin okul-aile işbirliği açısından faydalı olacağını belirten Vali İrfan Balkanlıoğlu; İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamaya koyduğu projeler hakkında önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyeceklerini de sözlerine ekledi.

20-12-201720-12-201720-12-2017

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.