SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Haftası AFA’da Kutlandı

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası dolayısıyla AFA Kültür Merkezinde bir program düzenlendi.
Turizm Haftası AFA’da Kutlandı

Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programa; Vali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, Adapazarı Kaymakamı İsmail Gündüz, Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Turizm İl Müdürü Hüseyin Yorulmaz, Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hasan Sağlam ile okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Programda; bacasız sanayi olarak nitelendiren turizmin, ülkemizin zenginleşmesi, tanıtılması, devletimizin güçlenmesi, insanımızın refah içinde mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için çok büyük bir öneme sahip olduğu vurgulandı. Sakarya ilinin turizm bakımından cazibe noktası olduğunun da belirtildiği programda, geçen yıl şehrimize giriş yapan yerli turist sayısının 141.907, yabancı turist sayısının 30.580, toplamda ise 172 bin olduğu ifade edilirken, bu rakamın geceleyen turist sayısına göre 396 bine kadar çıktığı kaydedildi. Sakarya’da son yıllarda turizm bilincinin arttığına vurgu yapılan programda, turizm sektörüne tüm toplum kesimlerinin daha fazla önem vermesi gerektiğine dikkat çekildi.

 

 Turizm Haftası açılış programında yapılan konuşmaların ardından, Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı turizm temalı tiyatro gösterileri ve müzik dinletisi sunuldu. Programda ayrıca, 13. Uluslararası Gastronomi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Hüseyin Avni Coş tarafından verildi.

 

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.