SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜGVA ile “Gençlik Ruhunu Arıyor”

TÜGVA Sakarya İl Temsilciliği Gençlik Ruhunu Arıyor Projesi kapsamında başarılı olan öğrencileri Umre’ye uğurluyor.
TÜGVA ile “Gençlik Ruhunu Arıyor”

500 Öğrenci Katıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya İl Temsilciliğinin Sakarya´daki lise öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğu kitap okuma yarışmasının kazanan öğrencileri ve velileri ile ödül töreni gerçekleşti. Geçtiğimiz nisan ayında TÜGVA Sakarya bünyesinde düzenlenen “Gençlik Ruhunu Arıyor” Projesi kapsamında, Sakarya´daki çeşitli liselerden 500 öğrenciye dörder kitap hediye edilmiş ve öğrenciler geçen hafta bu kitaplarla ilgili bir sınava tabi tutulmuştu. Mustafa Kutlu- Beyhude Ömrüm, Rasim Özdenören - Müslümanca Düşünme Üzerine Denemeler, Sezai Karakoç - İnsanlığın Dirilişi ve Ali Fuat Başgil - Gençlerle Başbaşa kitaplarını kapsayan 50 sorudan oluşan sınav sonucunda kazanan 6 öğrenci 25.01.2018 Perşembe günü Umre’ye  gidecekler.

Fatih Yahşi: ‘Gençliğin Ruhu’ kitaplarda saklı

Projenin sonuç toplantısındaTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Sakarya İl Temsilciliği’nde yapılan törende konuşan TÜGVA İl Temsilcisi Muhammet Fatih Yahşi: “Gençlik Ruhunu Arıyor” diyerek yola çıktığımız bu anlamlı çalışmada, ruhunu arayıp bulmanın iyi seçilmiş kitaplarla gerçekleşeceğine inanıyoruz ve bu projede her lise öğrencisinin okuması gereken kitaplardan dördünü proje için titiz bir çalışmayla tercih ettik. Okuma alışkanlığı ortaokul ve lisede elde edilen bir kazanımdır ve Türkiye Gençlik Vakfı olarak gençleri kitaplarla buluşturmaya çeşitli projelerle devam edeceğiz. Bu vesileyle projeyi kendileriyle paylaştığımız ilk günden beri yüksek bir heyecanla bizlere destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre Hanımefendi’ye, Şube Müdürlerimize, İlçe Milli Eğitim ve Okul Müdürlerimize şükranlarımızı arz ediyoruz.” dedi.

Pervin Töre: Okumadan Başarı Gerçekleşmez.

Programda konuşma yapan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, bugüne kadar yazılmış tüm başarı hikâyelerinde muhakkak okuma alışkanlığının önemli rol aldığını, okumadan başarının gerçekleşmeyeceğini ifade etti. Töre: “TÜGVA Temsilcimiz Fatih Yahşi, projeyi bizlere sunduğunda gerçekten çok mutlu olduk ve büyük bir heyecanla üzerimize düşenleri titizlikle yerine getirdik. Bu işbirliğinden son derece mutluyuz, işbirliğimizin, güçbirliğimizin artarak devam edeceğine inanıyoruz. Bu, bir ekip işidir ben bu vesileyle hem Milli Eğitim ekibimize hem de TÜGVA’nın değerli il yönetimine teşekkür ediyorum.” dedi.

TÜGVA Sakarya Eğitim Koordinatörü Mücahit Sefer Giter yarışmanın gençler arasında büyük bir ilgiyle karşılandığını ve devamının gelebileceğini belirtti. Giter: "Sakarya´daki gençlerin kitapla münasebetini ilerletmek, onları okumaya ısındırmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu proje ile gördük ki; yeni nesil okuyarak yetişiyor." dedi.

Ayrıca törene ilçe milli eğitim ve okul müdürleri, öğrenciler ve velileri de katılım sağladılar. Tören öğrencilere ve katkı sağlayanlara plaket takdiminin ardından son buldu.

24-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-201824-01-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.