SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Bilim Toplum Projelerinde Büyük Başarı

TÜBİTAK tarafından her yıl toplumu bilimsel çalışma, faaliyet ve aktivitelerle buluşturmayı hedefleyen Bilim ve Toplum projeleri kapsamında Sakarya’da büyük bir başarıya imza atıldı. Başvurusu yapılan, ortak olunan ve Ar-Ge birimi Projeler Ekibince teknik destek verilen projelerden 6 Proje hibe almaya hak kazandı.
TÜBİTAK Bilim Toplum Projelerinde Büyük Başarı

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ar-Ge proje ekibini, bölüm sorumlusu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu başkanlığında kabul ederek, TÜBİTAK Bilim Projelerinde kazanılan büyük başarı nedeniyle tebrik etti.

TÜBİTAK tarafından desteklenmesi uygun görülen projeler 2018 yılının ikinci yarısında uygulanacak. İşte ilk defa büyük çapta bilimsel destek hibesinin Sakarya’ya kazandırıldığı projeler:

 

Program Adı

Proje Adı

Başvuran Kurum

4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı

Sakarya Bilim Sokağı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü

4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı

Endüstri 4.0 Dönemecinde Sakarya Maker Şenliği

Adapazarı Ahmet Akkoç Ortaokulu

4007 Bilim Şenlikleri Destekleme Programı

Sürdürülebilir Tarımda Bitki Islahı Ve Tarımsal İnovasyon Bilinci

Sakarya Büyükşehir Belediyesi

4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulu Destek Programı

Disiplinler arası Astronomi Eğitimi

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezi

4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulu Destek Programı

Yazdıkça Yazıyorum

Sapanca İlkokulu (Ortak)

4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları Destek Programı

Mesleki ve Teknik Eğitim Kurumlarında Mesleki Alan Öğretmenlerine Yönelik Simülasyon Oyunlarıyla Yalın Üretim Prensip ve Tekniklerinin Öğretilmesi

Sakarya Üniversitesi –

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü (Ortak)

 

eTwinning Okulu Etiketi

Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan eTwinning, Ulusal düzeyde 37 Ulusal Destek Servisi tarafından desteklenmektedir. Türkiye, 2009’da dahil olmuş ve Ulusal olarak Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilmektedir. Müdürlüğümüzce Sakarya’daki eTwinning faaliyetlerinin yürütülmesinde yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Her geçen yıl proje sayısı, portale kayıtlı okul sayısında artış olmasının yanı sıra ulusal ve uluslararası projelerin niteliklerinin gelişmesi, Ulusal ve Avrupa kalite etiketlerinin de her geçen yıl farklı öğretmenlerimizin de eklenerek artması öğrencilerin derslerinde daha aktif ve etkili olmaları adına büyük bir fırsat sunuyor. Sakarya olarak okullarımızdan 531 tanesi sistemde yer almakta, 997 öğretmenimiz portale kayıtlı bulunmaktadır. 311 proje ile öğretmenlerimiz çalışmalarına devam etmektedir. 2017 yılında öğretmenlerimiz 11 Ulusal Kalite Etiketi ve 4 Avrupa Kalite etiketi almışlardır. Bu başarılara bir yenisi eklendi. Sakarya’daki okullarımızdan Aykut Yiğit Ortaokulu ve Şehit Ahmet Akyol İlkokulu binlerce okul arasından eTwinning Okulu etiketini almaya hak kazandı. Okul yönetimlerimizi, proje gerçekleştiren öğretmenlerimizi ve sürece dahil olan öğretmenlerimizi tebrik ederiz.

Ar-Ge Birimi

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu yönetimindeki Ar-Ge Biriminde; Çağatay Özkan, Alpaslan Kargın, Zeliyha Çelik, Esin Gökçay, Recep Özen, Cemil Kurt, Çağla Kılıç, Şerafettin Budak, Birsen Kaya, Nagihan Özder, Tuğçe Subay görev yapıyor.

11-04-201811-04-201811-04-201811-04-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.