SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trafik Haftası Kutlandı

Her yıl Mayıs ayının ilk haftasında kutlanan Trafik Haftası etkinlikleri Serdivan Trafik Parkta gerçekleştirildi. 
Trafik Haftası Kutlandı

Hakkı Demir Ortaokulu ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan programa; Vali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, İl Jandarma Komutanı Albay Adnan Şimşiroğlu, Serdivan Kaymakamı Ramazan Şahin Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Orman Bölge Müdürü Okan Kurşun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Toyota CEO’su ve Genel Müdürü Orhan Özer, davetliler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, Protokol’ün açılış konuşmalarının ardından Hakkı Demir Ortaokulu öğrencilerinin gösterileri ile devam etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Toyota Fabrikası ile ortaklaşa yapılan “Trafik Güvenliği Resim Yarışmasında” dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi ve öğrencilerin yaptıkları resimlerle oluşturulan açık hava sergisi gezildi.

 Protokol daha sonra öğrenciler tarafından hazırlanan düzenli ve düzensiz trafik senaryolarının canlandırıldığı alana geçti. Vali Hüseyin Avni Coş, düzenlenen canlandırmaya bizzat iştirak ederek öğrencilerle birlikte trafik alanında yer aldı ve protokol üyeleri öğrenciler ile toplu fotoğraf çekildi.

 

 Programın sonunda trafik polisi kıyafeti giyen Hakkı Demir Ortaokulu Anasınıfı öğrencileri gerçek trafik polisleri ile birlikte yoldan geçen otomobilleri durdurarak uygulama yaptı. Öğrenciler emniyet kemerleri takılı olan sürücülere karanfil ve kalem hediye etti.

 

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.