SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Toyota Otomotiv ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında; Sakarya'da nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamak amacıyla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak; başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmelerini ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek Sakarya'da insan kaynağının geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar hızla devam ediyor.
Toyota Otomotiv ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Arasında Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü İmzalandı

  Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. ile Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi arasında Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi alanlarında çalışanların mesleki eğitimlerine katkı sağlamak ve belgelendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmaların sonucunda İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdürü Cengiz Gediksiz, MESEM İş Birliği protokolünü imzaladılar. 

 

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu'ndaki değişiklikler sayesinde Mesleki Eğitim Merkezlerinde büyük bir ivme kazanıldığını ifade etti. Sakarya'da Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt olan öğrenci sayısının günden güne artarak hem nicelik hem de nitelik olarak istenen hedeflere ulaşılacağını ve nitelikli istihdamın önemli gelişme kaydedeceğini belirtti.

 

  Tören sonrası İl Millî Eğitim Müdürümüz ve beraberindeki heyete fabrika üretim bantlarına tanıtım turu düzenlendi. İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, firmanın eğitime verdikleri destekten ve bugünkü misafirperverliklerinden ötürü Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. İnsan Kaynakları ve İdari İşler Genel Müdürü Cengiz Gediksiz'e teşekkürlerini iletti. İşletme yetkilileri de önümüzdeki süreçte protokol kapsamının genişletilerek eğitime verecekleri desteğin artırılması yönünde çalışmalar yapılacağını ifade ettiler.

20-09-202220-09-202220-09-202220-09-202220-09-202220-09-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.