SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''The Future Coders'' Projesinin Kapanış Webinarı Yapıldı

''The Future Coders'' Projesinin Kapanış Webinarı Yapıldı

Sapanca İlkokulu sınıf öğretmeni Meltem Karabudak ile birlikte 11 öğretmenin başlattığı 'The Future Coders" isimli projenin bu yıl ki faaliyetleri tamamlandı.

2020 Ocak ayında Azerbaycan'ın ortak ülke olarak yer aldığı, geçen yıl Antalya e-Twinning Konferansında ''Stem ve Robotik Kodlama'' kategorisinde Türkiye birincisi olan ''Gelecek Kodlarımızda'' projesinin ikinci basamağı olan ''The Future Coders" projesinde sona gelindi.

21. yüzyıl becerilerinden olan kodlama becerisini kazanmaları ve uygulamaya dökmeyi, aritmetik becerileri geliştirmeyi, sistematik düşünme becerisine katkı sağlamayı, problem çözme, mantıksal akıl yürütmeyi desteklemeyi ve dijital okur yazarlık becerisi geliştirmeyi amaç edilen proje, uzaktan eğitim sürecinde çevrimiçi eğitimler yapılarak ve özel günleri coşkuyla kutlanarak tamamlandı.

Projenin kapanış webinarına; Azerbaycan Sefiri Ruhiyye Mahmudova, Sakarya İl Koordinatörü Çağatay Özkan, Kocaeli İl Koordinatörü Sinan Sarı, Mersin İl Koordinatörü Bircan Keleş, İstanbul İl Koordinatörü Ömer Faruk Metin, Sivas İl Koordinatörü Hülya Kara, İzmir İl Koordinatörü Ayla Savaşçı katıldı.


11-06-202011-06-2020

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.