SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Teşvikiye Köyü Görsev ve Ersev İnanç Kılıç İlkokulu Ana Sınıfı Ziyareti

Teşvikiye Köyü Görsev ve Ersev İnanç Kılıç İlkokulu Ana Sınıfı Ziyareti

Pamukova ilçesinde köylerde açılan ana sınıfı ve okul öncesi eğitim kurumlarına ziyarette bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Teşvikiye Köyü Görsev ve Ersev İnanç Kılıç Anaokulunda minik öğrencilerle bir araya geldi.

 

Öğretmenlerinin rehberliğinde minik öğrencilerin eğitici oyunlarına eşlik eden Müdürümüz, ilkokula başlamadan önce her çocuğumuzun mutlaka okul öncesi eğitim almasının önemine vurgu yaparak Bakanlığımızın okul öncesi eğitime erişimi kolaylaştırmak amacıyla başlattığı çalışmalar öncülüğünde ilimizde kullanılmayan köy okullarını tadilattan geçirerek ana sınıflarına dönüştürdüklerini belirtti.

 

Pamukova ilçesinde bu kapsamda köylerde açılan ana sınıfı ve okul öncesi eğitim kurumlarını ziyaret ettiklerini ifade eden Müdürümüz Savaşçı, kısa zaman içerisinde Sakarya genelinde 5 yaş okullaşma oranını yüzde 100'e çıkarmayı hedeflediklerini belirtti.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, çocuklarını ana sınıfına getiren velilerimiz için zamanlarını en verimli şekilde değerlendirmeleri amacıyla ilgi ve yetenekleri doğrultusunda halk eğitim kursları açılması yönünde çalışma yapılacağını söyledi.

24-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.