SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tes-İş Öğrencilerinden İl Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi Toplumsal Hizmet Kulübü Rehber Öğretmeni Ali Akıllı ve Yönetim Kurulu Üyesi öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu´nu makamında ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.
Tes-İş Öğrencilerinden İl Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

Toplumsal Hizmet Kulübü Koordinatörü 10. Sınıf öğrencisi Aleyna Arpacılar, sosyal sorumluluk farkındalık ve duyarlılık temelleri üzerine çalışmalar yaptıklarını belirterek, genel olarak; yetimler, engelliler, ihtiyaç sahipleri ve dezavantajlı gruplar üzerine çalışmalar yaptıklarını söyledi. 2013 yılında Türkiye´de yılın öğrenci topluluğu seçildiklerini belirterek sosyal sorumluluk, eğitim, sosyal medya ve mali işler gibi komisyonlar oluşturduklarını ifade etti.

 

 Kulüp Moderatörü 10. Sınıf öğrencisi Ayşegül Elmas; “Kulüp içerisinde üyelerimizle birlikte sosyal kişisel kültürel gelişimimiz için sunumlar yapıyoruz, güncel kitaplar okuyup kitaplar üzerine tartışıyoruz, değerlendirmeler yapıyoruz, çalışmalarımızı sosyal medya üzerinden ve www.toplumsalhizmetkulubu.com adlı web sitemizden paylaşıyoruz” dedi.

 

 Kulüp Eğitim Komisyonu Başkanı 11. sınıf öğrencisi Aslıhan Kaya, ulusal ve uluslararası projeler ile eğitimlere katılıyoruz, ulusal gençlik parlamentosu ve uluslararası genç liderler akademisi organizasyonu ile de il dışındaki eğitimlerde eğitmen belgesi alan arkadaşlarımız okulumuzda ve farklı okullarda BM Kalkınma Programı, Unicef, Visa, Microsoft ve TC Kalkınma Bakanlığı logolu sertifikalı ücretsiz eğitimler veriyorlar” dedi.

 

 Furkan Taylan henüz 9. Sınıf öğrencisi olduğunu, kulüp faaliyetlerinin kişisel sosyal gelişimlerine katkı sağladığını, arkadaşlık ilişkilerinin ve ekip çalışmasının üst düzey olduğunu ve bu kulüpte olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

 

 Ebru Erdoğan, kulüp olarak 21 yetim sponsorluğu yaptıklarını ve ayrıca Yenikent bölgesinde 20 den fazla yetim çocukla sinema, avm, oyun ve kahvaltı benzeri etkinlikler yaptıklarını, engelli şenliklerine katıldıklarını, YÖÇEYDER´e kıyafet, Şanlıurfa ve Adıyaman illerinde ihtiyaç sahibi köy okullarına kitap ve eğitici oyuncak yardımları yaptıklarını söyledi.

 

 Gamze Kabasakal; “Yetim çalışmalarımız kapsamında 21 Nisan Salı günü okulumuz bahçesinde bir kermes düzenleyeceğiz, sizi de kermesimizde görmekten büyük mutluluk duyarız” dedi.

 

 Öğrencilerle birlikte ziyarete katılan Kulüp Rehber Öğretmeni Ali Akıllı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu´na gösterdiği yakın ilgiden dolayı okulu ve öğrencileri adına  teşekkür etti

 

 Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi öğrencilerinin yürüttükleri proje çalışmalarını büyük bir keyifle dinleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, kulüp çalışmalarını çok beğendiğini söyleyerek, yönetim kurulu üyesi öğrencileri tek tek tebrik etti. Kuntoğlu, öğrencilerin genç yaşlarda yetimleri ve dezavantajlı grupları dert edinmelerini, onlarla ilgili etkinlikler yapmalarını, farkındalık duygularına sahip olmalarını takdirle karşıladığını ifade ederek, bu tür sosyal çalışmalara katkı sağlayan tüm eğitim yöneticilerine, öğretmenlere, velilere ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.