SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesinde Yer Alan Okullarımızda Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Etkinlikleri

Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesinde Yer Alan Okullarımızda Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Etkinlikleri

Bakanlığımızın "Temel Eğitimde 10.000 Okul" projesi kapsamında eşleşen okullarımız, 2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında yeni ve sürdürülebilir mesleki becerilerin yaygınlaştırıldığı etkinlikler gerçekleştiriyor.

 

Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Adapazarı Çamyolu İlkokulu öğrencileri ile 2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Etkinlikleri münasebetiyle kodlama etkinliği gerçekleştirildi.

 

Etkinlik kapsamında alan bazı mesleki becerilerin farklı kademelerdeki öğrenciler tarafından deneyimlenmesi için Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi elektrik elektronik alanı öğretmenleri tarafından Adapazarı Çamyolu İlkokulu öğrencilerine kodlama eğitimi verildi. Öğrencilerin Aurdino programı ile kodladığı arabalar Bluetooth ile uzaktan kontrol edilerek yarıştırıldı. Parkuru en hızlı şekilde tamamlayan arabaları kodlayan öğrencilere Adapazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici ve öğretmenleri tarafından ödül verildi.

 

Mesleki eğitimin sunduğu imkânları tanıtmak ve sergilemek için öğretmenler, kurum/kuruluşlar, öğrenciler ve eğitimciler gibi tüm paydaşları tek bir çatı altında bir araya getirmeyi, mesleki eğitime dikkat çekmeyi ve dünyanın dönüşümüyle ortaya çıkan yeni mesleki becerilere yönelik farkındalığı artırmayı amaçlayan 2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası Etkinliklerine başvurusu kabul edilen okulumuz Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu çalışmalarıyla mesleki eğitimi tanıtma ve geliştirmeye katkı sunmaya devam ediyor.

10-05-202210-05-202210-05-202210-05-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.