SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi Kapsamında Okul Müdürleri ile Toplantı Gerçekleştirildi

Okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla Bakanlığımız tarafından Temel Eğitimde 10 Bin Okul projesi yürütülüyor. İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, illimiz genelinde Temel Eğitimde 10 Bin Okul projesi kapsamında yer alan okullarımızın müdürleriyle yıl boyunca yapılan çalışmaları değerlendirmek ve hazırlık aşamalarını planlamak amacıyla bir araya geldi.
Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi Kapsamında Okul Müdürleri ile Toplantı Gerçekleştirildi

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Duran Yüce, İl Millî Eğitim Şube Müdürleri Yakup Çakmak ve Fatih Arduç, 16 ilçemizin ilçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri ve Temel Eğitimde 10 Bin Okul projesi kapsamına giren okul müdürleri katılım sağladı. 

 

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında proje kapsamında okullarda iyileştirme çalışmaları yapılırken müzik sınıfları oluşturulmuş, okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda spor malzemeleri ve öğretmenler odası için donatım malzemeleri temini yapılmıştı. Kütüphanesi olmayan okullara yeni kütüphanelerin yapılması, var olan kütüphanelerimizin yeni kitaplarla zenginleştirilmesi, okullarımızda var olan ana sınıflarına ek yeni sınıfların açılması ve materyal temini Temel Eğitimde 10 Bin Okul projesi kapsamında yapılan çalışmalar arasında yer almaktadır. Ayrıca ilimiz genelinde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılmasına yönelik yapılan çalışmalar da yine proje kapsamında yer almaktadır.

 

Proje kapsamında özel eğitim materyalleri ile okulların kamera güvenlik ve ses sistemi ihtiyaçlarının da karşılandığını belirten Müdürümüz Savaşçı, okul bahçelerine çocuklarımızın tarımsal faaliyetler gerçekleştirebilmeleri amacıyla yeni alanlar oluşturulması yönünde çalışmaların yapılacağını söyledi.

 

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı için yeni hedeflerini belirtirken yaz ayları boyunca büyük onarım ihtiyacı olan tüm okullarımızın ihtiyaçlarının da Bakanlığımız tarafından karşılanmaya devam edildiğini söyleyen Müdürümüz Savaşçı, Bakanlığımızın hiçbir fedakârlıktan kaçınmadığını ve öğrencilerimize sağlıklı eğitim ortamları oluşturabilmenin hedeflendiği bu projede çalışmaların takibinin hassasiyetle sürdürüldüğünü, çalışmaların yaz dönemi boyunca bitirilmesi gerektiğini ve yeni eğitim-öğretim yılında çocuklarımızın tüm hazırlıklar bitmiş olarak okullarımızda karşılanacağını belirtti. 

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Temel Eğitimde 10 Bin Okul projesi kapsamında fedakârca çalışmalar sürdüren il yöneticileri, ilçe millî eğitim müdürleri, şube müdürleri ve okul müdürlerine teşekkürlerini iletti.

05-07-202205-07-202205-07-202205-07-202205-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.