SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi Çerçevesinde İlimizde Temel Eğitim Okullarının Alt Yapısı Güçlendirilmeye, Eğitim Ortamları Zenginleştirilmeye Devam Ediyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Millî Eğitim Bakanlığımızın, okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirme amacına yönelik yürütmekte olduğu "Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi" kapsamında bakım onarım faaliyetleri sürdürülen okullarımızda incelemelerde bulundu.
Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi Çerçevesinde İlimizde Temel Eğitim Okullarının Alt Yapısı Güçlendirilmeye, Eğitim Ortamları Zenginleştirilmeye Devam Ediyor

İlk olarak Mustafa Kemal Paşa İlkokulunu ziyaret eden Müdürümüz Savaşçı, bakım ve onarımı devam eden kurumların en kısa zamanda tamamlanarak eğitim-öğretime başlaması için çalışmaların devam ettiğini belirtti. Ziyaretlerin bir sonraki durağı olan Mehmet Nuri İlkokulundaki çalışmaları yerinde gözlemleyerek ihtiyaç ve sorunların giderilmesine yönelik hızlı adımlar atılması gerektiğini söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, sonrasında sırasıyla Berna Yılmaz İlkokulu,  Karakamış İlkokulu ve Karaman İlkokulunda onarımı yapılan alanları gezerek yetkililerinden çalışmaların son durumu ile ilgili bilgiler aldı.

Müdürümüz Savaşçı, "Çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda eşit imkânlar sağlanarak her alanda başarılı, bilgili, donanımlı ve kendini gerçekleştiren bireyler olacak şekilde geleceğe hazırlanmalarındaki rolümüzün farkındayız. Bu farkındalıkla öğrencilerimiz için okul binalarındaki eksiklikler tespit edilerek giderilmesini ve bakım-onarım gibi işlemlerin bir an önce tamamlanmasını amaçlamaktayız" dedi. 

 

Millî Eğitim Bakanlığımızın gerekli tüm desteği sağlanmasının çocuklarımız için çok değerli olduğunu da belirten Müdürümüz Savaşçı, bu konuda ilimize de büyük imkânlar sağlayan Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e şükranlarını ifade etti. 

 

Müdürümüz Savaşçı, Sakarya'mızda proje çerçevesindeki okullarımızın alt yapısını iyileştirmelere yönelik sürdürülen çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Okullarda yürütülen bakım ve onarım çalışmalarını yakinen incelediklerini ve takip ettiklerini, ilçe ve okul müdürlüklerinin de gerekli önlemleri alarak sürece hassasiyetle yaklaştıklarını belirtti.

 

Müdürümüz Savaşçı'ya ziyaretleri sırasında Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Çoşkun Bakırtaş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Duran Yüce ile İnşaat ve Emlak Hizmetleri Şube Müdürü Fatih Arduç da eşlik etti.

07-07-202207-07-202207-07-202207-07-202207-07-202207-07-202207-07-202207-07-202207-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.