SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST Çalıştayı'nın Sürpriz Misafirleri

Öğretmenevinde düzenlenen TEKNOFEST Rapor Yazma Çalıştayı'na geçen yıl festivale katılan Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencileri sürpriz bir ziyarette bulundu.
TEKNOFEST Çalıştayı'nın Sürpriz Misafirleri

Öğretmenevinde düzenlenen TEKNOFEST Rapor Yazma Çalıştayı'na geçen yıl festivale katılan Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencileri sürpriz bir ziyarette bulundu.

 

Öğretmenleri Fatih Küslü'nün öncülüğünde çalıştaya katılan öğrenciler İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve TEKNOFEST Genel Sekreteri Ömer Kökçam'la sohbet ettiler.

 

TEKNOFEST Genel Sekreteri ve T3 Vakfı Müdürü Ömer Kökçam, drone ekipleri bulunan öğrencilerimize İnsansız Hava Aracı (İHA) yarışmalarına katılımları konusunda tavsiyelerde bulundu.

 

TEKNOFEST yarışmalarında daha önceki yıllarda derece almış öğretmenlerimizin danışman olarak yer aldığı Rapor Yazma Çalıştayı'na katılan öğrencilerimizin ziyaretinden büyük memnunluk duyduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize Azerbaycan'da yapılacak İHA yarışmalarına katılımları durumunda projeye gerekli tüm desteğin sağlanacağının sözü verdi.

 

Bu yıl Samsun'da 5.si düzenlenecek olan TEKNOFEST için heyecan devam ederken ilimiz okullarından festivale 2018 yılında 44, 2019 yılında 213, 2020 yılında 303, 2021 yılında ise 499 proje başvurusu gerçekleştirildi.

 

"Roket"ten "Otonom Sistemler"e, "Yapay Zekâ"dan "Sualtı Sistemleri"ne kadar farklı teknolojilerde kategorilerin yer alacağı festivale ilimizden katılacak projelerin hem nitelik hem nicelik olarak artırılmasının hedeflendiği TEKNOFEST Rapor Yazma Çalıştayı başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

14-02-202214-02-202214-02-202214-02-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.