SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suriyeli Aileleri Bilgilendirme Toplantısı

Milli Eğitim bakanlığı tarafından uygulanan kısa adı “Pictes” olan, “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi” projesi kapsamında ilimiz Arya Otel’de Suriyeli Ailelere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Suriyeli Aileleri Bilgilendirme Toplantısı

Milli Eğitim Bakanlığından yönetici ve uzmanların katıldığı toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye’ye göçeden ilimizde de bulunan Suriyeli vatandaşların her türlü barınma, giyecek ve yiyecek ihtiyaçlarının yanında çocuklarının eğitim ihtiyaçları için de önemli çalışmalar yapılıyor. Bakanlığımız başta olmak üzere Valiliğimizin himayelerinde Büyükşehir ve diğer belediyelerimizin katkılarıyla kurulan geçici eğitim merkezleri ve okullarımızda Suriyeli çocuklarımızın eğitimden geri kalmaları için her türlü çalışmayı gösteriyoruz.”dedi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Temel Eğitim, Ortaöğretim, Din Öğretimi, Mesleki ve Teknik Eğitim ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüklerinin işbirliğinde yürütülen “Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi” projesiyle Suriyeli çocukların Türkiye’ye uyum sağlamaları, kayıp bir kuşağın oluşmasının önüne geçilmesi, her türlü eğitime erişimlerinin sağlanması, eğitim fırsatlarından ailelerin haberdar edilmeleri hedefleniyor.

 

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Fatih Başak öncülüğünde projede yeralan genel müdürlüklerden yönetici uzmanların katıldığı toplantıda Suriyeli Çocukların eğitimleriyle ilgili önemli konular ele alındı.

 

Projenin İl Koordinatörü olan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özkan’ın başkanlığında proje koordinasyon ekibinde görev yapan Ali Akıllı ve diğer eğitimcilerin evsahipliği yaptığı toplantıdan Suriyeli Aileler memnun olarak ayrıldılar.

11-12-201711-12-201711-12-201711-12-201711-12-201711-12-201711-12-201711-12-201711-12-2017

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.