SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu Kurulacak

Asitane Kültür ve Sanat Vakfı tarafından dünya üzerinde barış dilinin oluşmasına katkı sağlamak amacıyla ülkemizin çeşitli illerinde kurulan Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korolarından biri de ilimizde kurulacak. 
Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu Kurulacak

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Adapazarı Belediyesi ve Asitane Vakfı işbirliğinde ilimizde kurulacak koronun tanıtım toplantısı Eleagant Kafe’de yapıldı.

Toplantıya; Vali İrfan Balkanlıoğlu, MEB Temel Eğitim Daire Başkanı Fatih Başak, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, KYK İl Müdürü Arif Özsoy, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Koray Keskin ile koroya katkı verecek okul müdürleri ve müzik öğretmenleri katıldı.

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Koray Keskin’in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda kurulacak koroyla ilgili bilgiler veren Asitane Vakfı Kurucu Başkanı Hasibe Turan, "Gelin Bir Olalım" sloganı ile çıktıkları yolda birçok şehirde ve ilçede bu proje kapsamında her milletten oluşan korolar grubu kurduklarını belirterek; “Sakarya’da okullarımız ve müzik öğretmenlerimiz belirlendi. 150 kişilik her milletten oluşan bir koro oluşturuyoruz. Yaşadığımız bölge çok stratejik bölge. Bu açıdan dünyaya kardeşlik ve barış mesajı vermek istiyoruz. Asla savaş istemiyoruz. Kadın olarak anneler olarak bu sürece katkı sağlamak istiyoruz. Ülkemize en son Suriyeliler gelmiştir. Ülkemiz yıllardır göç alan bir ülkedir. Arnavut, Muhacır, Çerkes, Gürcü olmak üzere birçok ülkeden insan zamanla ülkemize yerleşmiştir. Kardeşlik içinde bu günlere geldik. Şimdi ülkemiz en son göçü Suriye’den almaktadır. Daha önceki göçlere nasıl kucak açtıysak savaştan kaçıp ülkemize sığınmacı olarak gelen Suriyeli kardeşlerimize böyle davranıp kardeşçe yaşamayı öğrenmeliyiz. Tüm illerde bu kardeşlik korosu çalışmamız devam edecek.” dedi.

Asitane Vakfı Başkanı Turan, programa katılan başta Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’ye ve tüm Sakarya protokolüne ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, program sonunda çalışmaya katkı sağlayacak okul müdürleri ve müzik öğretmenleriyle kısa bir sohbet yaptı. Töre, birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyacımız olduğu bir dönemde vatandaşlarımız ve mülteci kardeşlerimiz arasındaki kaynaşmayı arttıracak, çocuklarımızın duygu gelişimine zenginlik katacak koro çalışmasında emeği geçenleri tebrik etti.

08-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-201708-12-2017

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.