SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu Konseri

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde; Adapazarı Belediyesi, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul  Asithane Vakfı organizasyonunda düzenlenen “Gelin Bir Olalım, Birlikte Söyleyelim” Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu Konseri, Adapazarı Atatürk Spor Salonu’nda büyük bir katılımla gerçekleştirildi. 
Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu Konseri

Adapazarı Belediyesi’nin organizasyonu, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğrenci ve öğretmen desteğiyle 12 okuldan 192 öğrenci ile 3.Sevgi ve Kardeşlik Korosu olan “Adapazarı Belediyesi Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu” 6 ay süren çalışmanın ürünlerini farklı dillerde söyledikleri şarkılarla gelen misafirlere unutulmaz anlar yaşattılar.

Asithane Vakfı Kurucu Başkanı Hasibe Nurhayat Turan konuşmasında şunları söyledi; “Müzik; dil, din, ırk, coğrafya, farkı gözetmeksizin insanların birbirleri ile iletişim kurabildiği tek dil. Müziğin evrenselliği, farklılıkların bir arada kardeşçe paylaşılmasına imkan veriyor. Müziğin bu gücünü arkamıza alarak “Gelin Bir Olalım-Birlikte Söyleyelim” projesi kapsamında “Asitane Sevgi ve Kardeşlik” Çocuk Korosunu oluşturduk. Amacımız toplumdaki sevgi ve kardeşliği güçlendirmenin yanı sıra her türlü şiddet ve bağımlılığa karşı birlikte yaşama kültürüne hizmet etmektir. Bunun ilk adımını da Adapazarı Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün bu projeye sahip çıkmasıyla gerçekleştirme imkanı bulabildik. Adapazarı Belediyesi’nin organizasyonu, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öğrenci ve öğretmen desteğiyle 12 okuldan 192 öğrenci ile 3.Sevgi ve Kardeşlik Koromuzu “Adapazarı Belediyesi Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu” ismi ile oluşturduk. Bu süreçte koroyu Asitane Vakfı’nın müzik öğretmenleriyle Adapazarı İlçe Milli Eğitime bağlı müzik öğretmenleri birlikte konsere hazırladılar. Asitane Vakfı - Adapazarı Belediyesi Sevgi ve Kardeşlik Korosu 6 ay süren çalışmanın ardından 3. Konserini bu gün burada gerçekleştirdik.

Adapazarı Belediyesi ve Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği içinde geliştirdiğimiz “Adapazarı Sevgi ve Kardeşlik Çocuk Korosu” Konserine  emeği geçenlere teşekkür ediyorum dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş konuşmasında şunları söyledi; “İstanbul Asitane Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla Adapazarı Belediyesi himayesinde gerçekleştirilen bu projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu gün burada çocuklarımızın bir araya geldiğinde neleri başardığına hep birlikte şahit olduk. Farklı dillerde şarkıları seslendiren çocukların gözlerindeki ışıltıları ve yüreklerindeki sevgiyi birleştiklerinde nasıl dostluğu ve kardeşliği haykırabildiklerine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Aslında çocuklarımız bize tarihimizdeki unuttuğumuz bazı hakikatleri de haykıracaklar. Şunu unutmayalım ki bu coğrafya öyle bir kutsi coğrafya ki  az evvel programa başlarken hepimizin hazır ola geçtiği  ve gür bir sesle nida ettiği istiklal marşını Arnavut Şair Mehmet Akif’e yazdırmıştır. Ve yine bu coğrafya öyle bir kutsi coğrafya ki, asla yıkılmaz denilen İstanbul surlarının topunu Macar urbana döktürmüş ve İstanbul’un fethi kapıları açılmış ve bu coğrafyayı İslam coğrafyasının hizmetine sunmuştur. Bu gün çocuklarımız bize yüreklerinin sıcaklığını hissettirdiler. Ve bizlerde unuttuğumuz değerlerin farkına vardık. Buradan çıktığımızda, bir olacağız birlik olacağız önce Sakarya’dan başlayarak Ülkemizin kalkınmasında ve ileriye gitmesinde değer oluşturacağız ve değer katacağız. Nesilleri yetiştirmek evet asli vazifemiz. Eğitim camiası  olarak birlikte bu neferleri yetiştirmekte siz veliler  ve STK’ların destekleriyle daha hız ve kısa zamanda olacaktır. Buna da yürekten inanıyorum. Biz eğitim camiasından bu desteklerinizi esirgemediğiniz sürece biz ülkemizin bayrağını ve güzel istiklal marşımızı Dünyanın her tarafında seslendirecek dinlendirecek ve bizlerinde göğsünü kabartacak nesilleri yetiştireceğimize inanıyorum.” dedi.

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli de konuşmasında şunları söyledi; “Gelin Bir Olalım Birlikte Söyleyelim” projesi sevgi ve kardeşlik çocukluk korosu programında olduğumuz için herkese teşekkür ediyorum. Adapazarı Belediyesi olarak amacımız, bu çalışmalarda toplumdaki sevgi ve kardeşliğin güçlenmesinin yanı sıra çağın hastalığı olan her türlü şiddet ve bağımlılığa karşı birlikte yaşama kültürüne hizmet etmektedir. Adapazarı Belediyesi olarak bize düşen görevleri de yakından takip ediyoruz. Adapazarı Belediyesi olarak 6 aydan bu yana yaklaşık 200 çocuğumuzla bu programı hazırlama çalışmalarını Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Asitane Vakfı ile beraber hazırladık. İçerisinde Arnavutça, Rusça, Rumca, Arapça, Türkçe şarkıların olmuş olduğu güzel bir program. Çocuklarımızın bu çabalarını kardeşlik ve sevgi buluşmalarını insanlığa örnek olarak sunalım. Çocuk masumiyetinden öğreneceğimiz gerçekten   çok şeyler var. Adapazarı Belediyesi olarak yaşadığımız şehrin demokratif yapısı ve kültürel zenginliğinin farkındayız, Belediyelerin sadece yol ve kaldırım yapmadığını çok iyi biliyoruz. Bu programa katılım sağlayan tüm katılımcılara çocuklara öğretmenlere müzisyenlere teşekkür ediyorum dedi.

Konuşmaların ardından çocuk korusu birbirinden güzel şarkılar söyledi. Adapazarı Belediye başkanı Süleyman Dişli de bir ara sahneye çıkıp bağlama çaldı.

Konsere; Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Asithane Vakfı Kurucu Başkanı Hasibe Nurhayat, Milletvekili aday adayları, Diyarbakır’dan misafir belediye yöneticileri, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

14-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-201814-05-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.