SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Serdivan İmam Hatip Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursuna Ziyaret

Yaz dönemi boyunca Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında 8'inci sınıflar için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil dersleri verilmeye devam ediyor.
Serdivan İmam Hatip Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kursuna Ziyaret

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu kapsamda Serdivan İmam Hatip Ortaokulu Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ziyarette bulundu. Okul yönetici ve kurs öğretmenlerinden kurslar hakkında bilgi alan Müdürümüz, öğrenilenlerin pekiştirilmesinde, konu eksiklerinin giderilmesinde ve anlaşılmayan konulara odaklanılmasında büyük avantaj sağlayan kurslarla Bakanlığımızın öğrencilerimizi her yönüyle desteklediğini belirtti. 

 

Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcıları Naci Doyuk ve Ahmet Duran Yüce'nin de eşlik ettiği ziyarette öğrencilerle sohbet edilerek onların ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda önümüzdeki süreçte de planlamaların yapılacağı belirtildi. 

 

Müdürümüz Savaşçı, Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüz tarafından yürütülen NEHİR projesinin de öğrencilerimize büyük katkı sağladığını, akademik başarı ve  rehberlik çalışmaları ile öğrencilerimizin sınav kaygısının azaltıldığını söyledi. Ayrıca Bakanlığımız tarafından ücretsiz olarak dağıtılan yardımcı kaynakların da dezavantajlı öğrencilerimize imkan eşitliliği sağladığını belirtti. 2022-2023 eğitim öğretim yılında da NEHİR projesinin geliştirilerek daha kapsamlı bir şekilde sürdürüleceğini ifade etti. 

 

Öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına büyük katkı sağlayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz tatili boyunca, 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında devam edecek.

21-07-202221-07-202221-07-202221-07-202221-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.