SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Serdivan Anadolu Lisesi Destekleme ve Yetiştirme Kursuna Ziyaret

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer, bu yaz döneminde 8 ve12. sınıf öğrencilerine yönelik 140 bine yakın öğrencinin katılımıyla 31 bin 641 Destekleme ve Yetiştirme Kursunun açılacağını söylemişti. Bu kapsamda ve öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda ilimiz genelinde 8'inci sınıf için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil derslerinden; 12. sınıf ve mezun öğrenciler için ise Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil, Felsefe, Psikoloji, Sosyoloji ve Mantık  derslerinden kurslar açıldı. 
Serdivan Anadolu Lisesi Destekleme ve Yetiştirme Kursuna Ziyaret

2021-2022 eğitim öğretim yılı boyunca öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasına büyük katkı sağlayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları yaz tatili boyunca da 4 Temmuz-28 Ağustos tarihleri arasında devam edecek.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Serdivan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Dere ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet Duran Yüce'nin eşlik ettiği Serdivan Anadolu Lisesi Destekleme ve Yetiştirme Kursları ziyaretinde kurslara devam eden öğrencilerimizle bir araya gelerek onlara başarılar diledi. 

 

Okul yöneticileri ve Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında görev yapan öğretmenlerimizle istişarede bulunan Müdürümüz Savaşçı, Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesine de vurgu yaptı. 

 

Öğrencilerimizin kazanım düzeylerinin ölçülmesi başta olmak üzere sınav kaygısı, meslek seçimi, akademik farkındalık gibi birçok çalışmaya destek sağlamayı amaçlayan NEHİR projesi kapsamında periyodik olarak izleme sınavları ve rehberlik faaliyetleri gerçekleştirildi. İzleme sınavları sonucunda elde edilen öğrenci karneleri ve diğer verileri öğrencilerin, öğretmenlerin ve yöneticilerin özel bir yazılımla izlemesine fırsat verildi. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerimiz için hazırlanarak ücretsiz dağıtılan yardımcı kaynaklar da, öğrencilerimizin akademik başarısını artırırken eğitimde fırsat eşitliğinin oluşmasına da katkı sağladı.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında da devam edecek olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları ve NEHİR projesi ile öğrencilerimizin öğrenme eksikliklerinin tespit edilmesi ve geri bildirim verilmesi yoluyla eğitim öğretim sürecinin niteliğinin hızlı bir şekilde iyileştirilmesinin planlandığını belirtti.

20-07-202220-07-202220-07-202220-07-202220-07-202220-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.