SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100. yıl dönümü Sakarya’da çeşitli etkinliklerle anıldı.

 

Anma etkinlikleri Serdivan ilçesinde bulunan Sakarya Şehitliğine çelenk bırakılmasıyla başladı. Yapılan anma törenine; Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Bilgehan Saymaz, protokol üyeleri, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, gaziler, polisler ve vatandaşlar katıldı.

Sakarya Şehitliğine çelenklerin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. İstiklal Marşının ardından askerler tarafından saygı atışı gerçekleşmesinin sonrasında günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma yapıldı. Kuran-ı Kerim okunması ve şehitler için duanın edilmesinin ardından program, şehitlerin mezarlarına karanfil bırakılmasıyla son buldu.

Sakarya Şehitliğinin ardından Yorgalar Mezarlığını ziyaret eden protokol, burada şehitler için okunan Kur´an-ı Kerim’i dinledi. Yapılan duanın ardından protokol şehit mezarlarını gezerek karanfil bıraktı.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü programı daha sonra Ahmet Faik Abasıyanık (AFA) Kültür Merkezinde, Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programla devam etti. Program öncesi Vali Hüseyin Avni Coş ve protokol üyeleri, salon girişinde sergilenen Çanakkale resim sergisini gezdiler. AFA Kültür Merkezi’nde lise öğrencilerinin düzenlemiş olduğu “Çanakkale Destanı” isimli tiyatro gösterisi büyük beğeni kazandı. Tiyatronun ardından şehit babası Salim Yarar, oğlu için yazdığı şiiri katılımcılara okudu. Şiiri dinleyen katılımcılar şehit babasını ayakta alkışladı. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi´nin 100. Yıl programı, Vali Hüseyin Avni Coş’un öğrencileri ve öğretmenleri tebrik etmesiyle sona erdi.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu ve Milli Eğitim Yöneticileri; AFA’daki program sonrasında Tansu Çiller Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tiyatro grubu öğrencilerini, öğretmenleri ve okul yöneticilerini, duygulu program nedeniyle tebrik ettiler. İl Milli Eğitim Müdürümüz Kuntoğlu, Çanakkale resim sergisini gezerek, dereceye giren öğrencileri de başarılarından dolayı ayrı ayrı kutladı.

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.