SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu Hafızlık Proje Okulu Uygulama Camii'nin Açılışı Gerçekleşti

2020 yılında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla temeli atılan Şehit Bülent Yurtseven Hafızlık Proje Okulu Uygulama Camii'nin açılışı yine Sayın Ali Erbaş'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Şehit Bülent Yurtseven İmam Hatip Ortaokulu Hafızlık Proje Okulu Uygulama Camii'nin Açılışı Gerçekleşti

  Açılış törenine Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Erenler Kaymakamı Günhan Yazar, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sakarya İl Müftüsü Hasan Başiş, Erenler İlçe Millî Eğitim Müdürü Ayhan Ersoy, okulun yöneticileri, müdürleri, öğrencileri ve davetliler katıldı.

 

  Açılış töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, proje okulunda eğitimlerini alan öğrenciler aynı zamanda camide de uygulamalı olarak gerçekleştirdiklerini söyledi. Erbaş, "Sakarya'da hafızlarımızın okumuş olduğu bir okulun camisini açmak hakikaten bizim için iftiharların en güzeli. İmam hatip okullarımızda bundan sonra da devletimizin her tabakasında görev yaparak geleceğe, istikbale en güzel şekilde taşıyacak nesiller yetiştireceğiz. Erenler Hafız İmam Hatip Okulunda 400'e yakın çocuğumuzun daha iyi yetişmesi, teori ile pratiği bir arada yürütebilmesi için bu caminin çok katkıları olacağını düşünüyorum. Biz de Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nda tüm din görevlilerimizle birlikte camilerimizi daha fonksiyonel hale getirebiliriz, bunun gayreti içerisindeyiz. Bugün 90 bin camimize bir cami daha ilave etmiş olduk" şeklinde konuştu.

07-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-202207-10-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.