SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SAÜFEST Açıldı

SAÜFEST Açıldı

Sakarya Üniversitesi tarafından Esentepe kampüsünde 9-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Bilim, Kitap, Sanat, Film, Spor ve Kariyer Festivali (SAÜFEST) TBMM Başkanı Sayın Mustafa Şentop, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Sakarya Milletvekili Sayın Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce ve protokol üyelerinin katılımıyla açıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Sakarya Üniversitesi arasında imzalanan "Sosyal, Bilimsel ve Teknolojik İş Birliği Protokolü" çerçevesinde öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, festivale projelerimizle büyük destek veriyor.

 

SAÜFEST 1. Kitap Fuarı Festivali alanında yer alan İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz standında Valiliğimiz himayelerinde yürütülen; Kitap Sakarya, Spor Sakarya, Sanat Sakarya, Bilim Sakarya, Önce Okul Öncesi, NEHİR ve Kendine Ayna projelerinin tanıtımı yapıldı.

 

18 Mayıs tarihine kadar çeşitli etkinliklerle devam edecek SAÜFEST kapsamında Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri, öğretmenleri Ayhan Yağız rehberliğinde TEKNOFEST Turizm Teknolojileri Alanında Türkiye birinciliği almış oldukları projeleri Mobil Çelebi ve Metaverse çalışmaları ile Sakarya Cevat Ayhan Fen Lisesi öğrencileri, öğretmenleri Fatih Küslü danışmanlığında SUPRA İHA, TARS İHA projesi BOR(LAB) Türkçe yazılım projesi ile festivalde yer aldılar.

 

SAÜFEST 1. Kitap Fuarı'na her alanda katkı veren İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, festivalde Sanat Sakarya Projesi etkinlikleriyle de yerini alırken Kültür Sanat sokağında ilk gün Adapazarı Halk Eğitimi Merkezinde yapılan çalışmalar sergilendi. Festival boyunca okullarımızdan öğrenci ve öğretmen ekiplerimiz hazırladıkları konser ve sahne gösterileri ile SAÜFEST'te yerini almaya devam edecek.

 

SAÜFEST'in açılışında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Valiliğimiz himayelerinde okullarımızda yürüttüğümüz projelerle örtüşen alanlarda açılan SAÜFEST'e katkı sağlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek Bilim, Kitap, Sanat, Film, Spor ve Kariyer alanlarında şehrimiz sosyal hayatına katkı sağlayacak festivalin hayırlı olmasını diledi.

09-05-202209-05-202209-05-202209-05-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.