SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞARKILAR BİZİ SÖYLER BİZ DE ŞARKI SÖYLERİZ KONSERİ

Millî Eğitim Bakanlığımızın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde "Şarkılar Bizi Söyler Biz De Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında, Sakarya Valiliğimiz himayelerinde Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen "SanatSakarya" projesiyle sanata gönül verenler bir araya geldi.
ŞARKILAR BİZİ SÖYLER BİZ DE ŞARKI SÖYLERİZ KONSERİ

SANATSEVERLER BULUŞTU

 

Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi iş birliği ile Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde,  Müzik Öğretmeni Orçun Üretmen'in koordinesinde gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği konserinde sanatseverler, birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği gecede hoşça vakit geçirdi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Sakarya İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Ak Parti Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcılarımız Yakup Kalaycı ve Ozan Özkaya, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Adapazarı İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Hasan Büyükbaş ve Fikret Güldemir'in emek verenleri yalnız bırakmadığı Türk Sanat Müziği ezgilerinden oluşan konser, renkli karelere sahne oldu.

 

SAZENDE ELİNDEN SÖYLEYENLERİN DİLİNDEN NAĞMELER

 

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Tuncay Kardaş, Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Görevlisi Metin Gülsün, Müzik Öğretmeni Serkan Kardaş, Müzik Öğretmeni  İlker Akçıl, Ertuğrul Başpınar ve Ertan Özer gibi değerli sazendelerin eşlik ettiği konserde, Nihavend ve Sûznâk makamlarında eserlere yer verildi. Solo performansların da yer aldığı çalışmada 45 kişilik öğrenci grubu kemanlarıyla koroya eşlik etti.

 

SANATSAL KÜLTÜRÜN YAŞATILMASINI DESTEKLİYORUZ

 

Programın sonunda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce tarafından koro şefine çicek takdimi yapıldı. Sakarya İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı; Bakanlığımızın "Şarkılar Bizi Söyler Biz De Şarkı Söyleriz" projesiyle estetik ve sanatsal kültürün yaşatılmasına, kurumların sosyal etkinlik, bireyleri birleştirme ve kaynaştırma süreçlerine büyük katkılar sağlandığını belirtti.

 

Müdürümüz Savaşçı, "Programımızı teşrif eden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce'ye eğitimin her alanında verdiği desteklerden dolayı teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Sakarya Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülen "Sanat Sakarya" projesi ile bireylerin kendini fark etme ve geliştirmesi yolunda önemli adımlar atıyoruz. Bu anlamda Sayın Valimiz Çetin Oktay Kaldırım'a destekleri adına şükranlarımı sunuyorum. Adapazarı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüzü, Şef ve Müzik Öğretmeni Orçun Üretmen'i, kıymetli sazendeleri, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum" dedi. İzleyici sanatseverlere de ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

 

13-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-202313-01-2023

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.