SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sapanca'da Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı

Sapanca'da Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sapanca ilçesindeki okul müdürleriyle bir araya geldi.

 

İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede'nin açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılının sonuna yaklaşıldığını belirterek bu yıl yüz yüze eğitimde başarılı bir dönem geçirdiğimizi ifade etti.

 

Okullarımızda güvenli ortam sağlanarak çocuklarımızın salgın dolayısıyla yaşanan kayıplarının da yüz yüze eğitimde giderilmesi adına hep birlikte özveriyle emek verildiğini belirten Müdürümüz Savaşçı, tüm eğitim camiamızın fedakârca görev yapmasından büyük memnunluk duyduğunu dile getirdi. Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in ve Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım'ın selamlarını iletti.

 

Sakarya eğitiminde akademik çalışmaların yanında çocuklarımızın sosyalleşmesine büyük önem verdiklerini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Valiliğimiz himayelerinde yürütülen NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesi, #SanatSakarya, #BilimSakarya, #SporSakarya, #KitapSakarya #ÖnceOkulÖncesi, #KendineAyna projelerinin yanında bu yıl şehrimize şampiyonluk yaşatan marka takımımız Sakaryaspor'a tribün desteği sağladığımız #NehrinÇocuklarıTakımıylaKenetleniyor etkinliğinin de başarıyla uygulanmasından dolayı okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür etti.

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Duran Yüce, şube müdürleri ve her kademeden okulların müdürlerinin tamamının katıldığı toplantıda eğitim-öğretim yılının genel değerlendirmesi yapılırken okul yöneticilerinin görüş, talep ve önerilerini dinleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Savaşçı, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım'ın da özel önem gösterdiği kitap okuma faaliyetlerinin alışkanlığa dönüşmesi noktasında çalışmalarımızı yoğunlaştırmamız gerektiğini ifade etti.

 

Cumhurbaşkanımızın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Bakanlığımız tarafından yürütülen Kütüphanesiz Okul Kalmayacak projesi kapsamında ilimiz genelinde tüm okullarımızda kütüphane kurulduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, kütüphanelerin zenginleştirilmesi ve bu mekânların öğrencilerin her an kullanacakları keyifli alanlara dönüştürülmesi için faaliyetlerin sürdüğünü ifade etti. Sıfır atık ve geri dönüşüm konusunda çalışmaların gayretle devam ettiğini belirten Müdürümüz Savaşçı, TÜBİTAK, TEKNOFEST yarışmaları, Çevre Dostu 1000 Okul, Temel Eğitimde 10 Bin Okul projelerinin yoğun bir ilgiyle devam ettiğini kaydetti.

11-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.