SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya'da Mesleki Eğitim ve Sektör İş Birliği Güçlendiriliyor

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş. arasında "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" imzalandı. 
Sakarya'da Mesleki Eğitim ve Sektör İş Birliği Güçlendiriliyor

  Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında Sakarya'da nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılamak amacıyla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak, başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgi sahibi olmalarını ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek Sakarya'da insan kaynağının geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar hızla devam ediyor. 

 

  Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz ile Ak Gıda San. ve Tic. A.Ş. arasında 270 kişiyi kapsayan MESEM İş Birliği Protokolü" imzalandı. İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in öncülüğünde gerçekleştirilen son uygulamalar ile mesleki ve teknik eğitimin önündeki engellerin giderek kaldırıldığını, ön yargıların azaldığını ve mesleki eğitime kayıt olan öğrenci sayılarının hızla arttığını belirterek mesleki eğitimde nitelikli istihdam konusunda da önemli gelişmeler kaydedilmekte olduğunu vurguladı.

 

  İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Pamukova İlçe Millî Eğitim Müdürü Aziz Demir, Sakarya İl Millî Eğitim Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Adem Doğan, Ak Gıda Fabrika Direktörü Levent Uygar, İnsan Kaynakları Müdürleri Mustafa Deniz ve Mert Hakan Topçu, Ülke Kalite Direktörü Ömer Murat Gümüşdağ, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, Pamukova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Osman Aydın ve okul yöneticilerinin katıldığı törende, İl Millî Eğitim Müdürümüz Savaşçı, imzalanan bu protokol ile mesleki ve teknik eğitimde öğrenim gören öğrencilerimizin büyük avantajlar elde edeceklerine inandığını, sektörel iş birliğini güçlendirmeye yönelik çalışmalara devam edeceklerini dile getirdi.

 

  Ak Gıda Fabrika Direktörü Levent Uygar da imzalanan bu protokol ile nitelikli eleman ihtiyacının daha kolay karşılanacağını, ilçemiz ve şehrimizin geleceği için önemli bir adım olduğunu belirterek hayırlısı olması temennisinde bulundu.

11-11-202211-11-202211-11-202211-11-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.