SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya'da Mesleki Eğitim ve Sektör İş Birliği Güçlendiriliyor

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında; Sakarya'da nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamak amacıyla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak; başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri adına meslekler hakkında bilgilendirilmeleri, eğitim sistemi ve çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesine yönelik  insan kaynağının geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar hızla devam ediyor.  
Sakarya'da Mesleki Eğitim ve Sektör İş Birliği Güçlendiriliyor

Mesleki Eğitimde Yaygınlaşma

 

Otomotiv, beyaz eşya ve elektronik sanayisine yedek parça, aksesuar üreten ARMA Filtre A.Ş. ile Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi arasında Metal Teknolojisi ve Makine Teknolojisi alanlarında çalışanların mesleki eğitimlerine katkı sağlamak ve belgelendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmaların sonucunda, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve ARMA Filtre A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi A. Akgün Altuğ arasında MESEM İş Birliği protokolü imzalandı.

 

ARMA Filtre A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi A. Akgün Altuğ; ülkemizin ekonomik ve sosyal lokomotifi olan mesleki eğitimin yaygınlaştırılması ve çalışanların belgelendirilmesi hedefiyle çıkılan bu yolda, tüm üyeleri dâhil etmenin birincil görevleri olduğunu, belirtti.

 

Nitelikli İstihdamda Öncelik

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı; Millî Eğitim Bakanımız Mahmut Özer'in öncülüğünde "3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu" ndaki değişiklikler sayesinde mesleki eğitim merkezlerinde büyük bir ivme kazanıldığını ifade etti. Sakarya'da Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt olan öğrenci sayısının günden güne artması durumunun hem nicelik hem de nitelik olarak istenen hedeflere ulaşılacağı ve nitelikli istihdam yolunda önemli gelişme kaydedileceğini, belirtti. 

 

Toplantı bitiminde beraberindeki heyetle  fabrika üretim bantları tanıtım turuna katılan Müdürümüz Savaşçı, ARMA Filtre A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı A. Akgün Altuğ'a hem önemli bir yatırımcı olarak üretime ve istihdama sağladığı katkılar hem de çok önemli bir meslek kuruluşu başkanı olarak ilimizin mesleki eğitimine verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

26-10-202226-10-202226-10-202226-10-202226-10-202226-10-202226-10-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.