SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya'da Mesleki Eğitim ve Sektör İş Birliği Güçlendiriliyor

Millî Eğitim Bakanlığımız ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında imzalanan "Mesleki ve Teknik Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında; Sakarya'da nitelikli iş gücü ihtiyacını da karşılamak amacıyla öğrencilerin ilgi, istek, yetenek ve kişilik özelliklerini ortaya çıkaracak; başarılı ve mutlu olabilecekleri bir mesleği seçmeleri için meslekler hakkında bilgilendirilmelerini ve eğitim sistemi ile çalışma hayatı arasındaki ilişkilerin güçlendirilerek Sakarya'da insan kaynağının geliştirilmesini sağlayacak çalışmalar hızla devam ediyor.
Sakarya'da Mesleki Eğitim ve Sektör İş Birliği Güçlendiriliyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı; NG Tasarım Otelcilik ve Turizm A.Ş. NG Sapanca Wellness&Convention

Genel Müdürü Tezcan Özdemir ile 300 kişiyi kapsayan; TKG Adapazarı Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Bülent Araç ile 178 kişiyi kapsayan MESEM İş Birliği protokollerini imzaladılar.

 

İşletmelerde gerçekleştirilen törenlere Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Müdürlüğümüz Mesleki Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Adem Doğan, işletme yetkilileri ve okul yöneticileri de katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in öncülüğünde 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunu'ndaki değişiklikler sayesinde mesleki eğitim merkezlerinde büyük bir ivme kazanıldığını ifade etti. Sakarya'da Mesleki Eğitim Merkezlerine kayıt olan öğrenci sayısının günden güne artarak hem nicelik hem de nitelik olarak istenen hedeflere ulaşılacağını ve nitelikli istihdamın önemli gelişme kaydedeceğini belirtti.

 

Müdürümüz Savaşçı, "Gerek ilköğretim okullarında gerek genel liselerde rehber öğretmenlerimiz kanalıyla öğrencilerimize ve velilerimize Mesleki Eğitim Merkezlerinin öğrencilerimize sağladığı avantajları anlatarak bilinçlendirme çalışmalarıyla hedeflere ulaşacağız." dedi.

 

İşletme yetkilileri de bu protokoller ile nitelikli eleman ihtiyacının daha kolay karşılancağını, ülkemizin geleceği için önemli bir adım olduğunu belirttiler.

17-08-202217-08-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.