SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya’da Bir İlk… “Kulluğunda Özgürleşen Nesiller” Projesi Start Aldı.

Sakarya Valiliğinin himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kulluğunda Özgürleşen Nesiller” adlı projenin uygulanmasına başlandı.
Sakarya’da Bir İlk…  “Kulluğunda Özgürleşen Nesiller” Projesi Start Aldı.

İlimizdeki ortaöğretim 9.sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan proje kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan “Dinim İslam Temel Bilgiler” adlı kitabın dağıtımına başlandı.

İl Müftülüğü, İmam Hatipler Platformu ve İlim Yayma Cemiyeti’nin de katkı sağladığı proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, bu projede amaçlarının, dini konularda bilinçli bir toplum oluşmasına katkı sağlamak olduğunu belirterek; “Öğrencilerimizin İslam dininin inanç ve ibadet esaslarını temel kaynaklarından öğrenmelerini; güncel dinî meseleler hakkında bilgi sahibi olmalarını; inanç, ibadet ve ahlak esaslarını içselleştirmelerini ve dinî sorumluluklarını bilmelerini sağlayarak; okuyan, düşünen, kendine güvenen, muhakeme yapabilen, farklılıkları zenginlik olarak gören, araştırmacı, üretken ve manevi yönden zengin bireyler olmalarına katkıda bulunmaktır” dedi.

Projede ortaöğretim 9.sınıf öğrencileri tarafından okunacak kitapların dağıtımına Erenler İlçesinden başlandı. Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Diyanet İşleri Başkanlığından getirilen 10 bin kitabın tüm ilçelere dağıtımı birkaç gün içinde tamamlanacak.

‘Dinim İslam Temel Bilgiler’ adlı kitabını en iyi şekilde okuyan, yaşamına maleden öğrencilerimiz arasında yapılacak değerlendirme sonucunda çeşitli ödüller verilecek. 2018 yılı mayıs ayında yapılacak değerlendirmede ilk 30 öğrenci umre ziyaretiyle ödüllendirilecek.  

Değerlendirme sonucunda umre talihlilerinden sonraki beş öğrenciye dizüstü bilgisayar, beş öğrenciye tablet, beş öğrenciye yarım altın ve ardından gelen on öğrenciye de çeyrek altın ödülü verilecek.

Proje Koordinatörlüğünü Ergüven Aslan’ın yaptığı “Kulluğunda Özgürleşen Nesiller” Projesi’nin kitap dağıtım törenine; İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Müftü Vekili Necdet Arman, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Engin Kahraman ve Coşkun Bakırtaş, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı ve İmam Hatip Platformu İl Sekreteri Vadettin Aktaş, İmam Hatipler Platformu Başkan Yardımcısı Metin Kurtuluş, kitapların depolandığı Şehit Muhammed Fatih Safitürk Anadolu Lisesi Müdürü Niyazi Baliç ile SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Şumnulu katıldı.

29-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-201729-11-2017

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.