SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya'da Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulu Başladı

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerin bilimsel ve akademik becerilerinin geliştirilmesi, kültür, sanat ve spor alanlarında beceri sahibi olmalarına yardımcı olan Bilim ve Sanat Merkezlerinde 2. sınıftan 12. sınıfa kadar öğrenciler için yaz okulu açıldı.
Sakarya'da Bilim ve Sanat Merkezi Yaz Okulu Başladı

Yaz okulunda Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri tarafından bilim ve sanat çerçevesinde hazırlanmış derslerin sunulduğu öğrenciler, kendilerini sınav kaygısı olmadan geliştirme imkânı bulabilecekler.

 

Eğitim-öğretim dönemi içerisinde faaliyet gösteren Bilim ve Sanat Merkezi sürecini, yaz aylarına da taşıyan ve 2 ile 12. sınıf öğrencileri arasındaki tüm öğrencilere sınavsız bir şekilde giriş imkanı tanıyan Bilsem yaz okulları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında değerlendirilen bir eğitim süreci olarak tanımlanacak.

 

"25 Haziran - 2 Temmuz 2022 tarihlerinde öğrenci kayıtları alınan 187 ilkokul, 227 ortaokul ve 26 lise öğrencimizin kaydının gerçekleştirildiği BİLSEM yaz okulunda öğrencileri ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in de ifade ettiği gibi sadece eğitim-öğretim sezonunda değil, yılın 12 ayında çocukların ve gençlerin gelişimine destek olmak istediklerini, Bilsem yaz okullarının Bakanlığımız tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamına alındığını, Bakanlığımızın stratejileri doğrultusunda okullar arası imkan farklılıklarını en aza indirgemek istediklerini belirtti. 

 

Sakarya Bilim ve Sanat Merkezinde ilkokul öğrencilerine yönelik astronomi, arkeoloji, görsel sanatlar, robotik; ortaokul öğrencilerine yönelik astronomi, arkeoloji, bilimsel araştırma yöntemleri, diksiyon, düşünme eğitimi, görsel sanatlar, hızlı okuma teknikleri, robotik, yaratıcı yazarlık, yenilikçi tarih ve lise öğrencilerine yönelik diksiyon, matematik uygulamaları, yazılım geliştirme atölyesi olmak üzere 17 atölye açıldı. Yaz okullarında eğitimler bugünden itibaren başlayarak 14 Ağustos'a kadar devam edecek.

18-07-2022

18-07-202218-07-202218-07-202218-07-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.