SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya Okul Sporları Birimi Türkiye 2.si oldu

Sakarya Okul Sporları Birimi, ilimiz genelinde spor yapan öğrenci sayısı ve müsabakalarda alınan madalya sayısı kriterlerine göre Türkiye 2.si ve Marmara Bölgesi 1.si oldu.
Sakarya Okul Sporları Birimi Türkiye 2.si oldu

Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığınca her yıl çeşitli kriterlere göre yapılan değerlendirmeler neticesinde 2015-2016 eğitim öğretim yılı verilerine göre ilde yapılan 36 farklı branşta 1492 müsabaka, yüzde 26,09’luk toplam öğrenci sayısının spor yapan öğrenci sayısına oranı ile ve ulusal müsabakalarda ilimiz sporcularının aldığı toplam 110 madalya sayısı ile Sakarya Okul Sporları Birimi, Marmara Bölgesi bazında 1’inci, Türkiye genelinde ise 2’nci oldu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Fatih Arduç ile Sakarya Okul Sporları İl Temsilcisi Mehmet Akova başkanlığında Okul Sporları birimi çalışanları, beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu’nu ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mevlüt Kuntoğlu, okullarda öğrencilerin sportif faaliyetlerine büyük önem verdiklerini belirterek, geleneksel çocuk oyunları başta olmak üzere tüm branşlarda okul sporlarının en iyi şekilde yapılmasını arzu ettiklerini söyledi. Kuntoğlu, geçtiğimiz yıl önemli çalışmalara imza atan Sakarya Okul Sporları Birimi personelini elde ettikleri başarılar nedeniyle tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

11-10-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.