SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya İmam Hatipliler Gecesi

İlimiz genelindeki İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokullarının katılımıyla düzenlenen “Sakarya İmam Hatipliler Gecesi” Serdivan ilçesindeki Spor Salonunda gerçekleştirildi.
Sakarya İmam Hatipliler Gecesi

Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, bu yıl ilk kez düzenlenen İmam Hatipliler Gecesinin önümüzdeki yıllarda geleneksel olarak devam ettirileceğini söyledi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa; Vali Hüseyin Avni Coş, Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker, Emniyet Müdürü Osman Babadağı, İl Müftüsü İlyas Serenli, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr. Hasan Salih Sağlam, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, belediye başkanları, il milli eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Koro ve Solo İlahiler, Tiyatro ve Skeçler, Arapça Şiir Okuma ve Metin Canlandırma, Sema Gösterisi ve Şiirlerin okunmasıyla devam eden İmam Hatipliler Gecesinde, 38 okulu temsilen birer öğrenciye çeşitli ödüller verildi. Gecede ayrıca, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelindeki İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen “Bir Oku, Bin Düşün” kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Hüseyin Avni Coş ve programa katılan protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

 

“Selam İmam Hatiplim, Selam Senin Ruhuna” sloganıyla düzenlenen gece, İmam Hatip Okulları tarafından hazırlanan serginin gezilmesiyle sona erdi.

 

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.