SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sakarya 1.Mesleki Eğitim Çalıştayı yapıldı.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) işbirliğiyle düzenlenen Sakarya 1.Mesleki Eğitim Çalıştayı, Elmas Otel’de geniş katılımlı programla yapıldı.
Sakarya 1.Mesleki Eğitim Çalıştayı yapıldı.

      İlimizdeki mesleki eğitimle ilgili sorunların ve çözüm önerilerinin beş ana konuda ele alındığı çalıştayın açılışında; Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut, SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık birer konuşma yaptılar.

       Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı konuşmasında Marka Ajansı ve SAÜ Teknoloji Fakültesi’nin önemli destekleriyle düzenledikleri çalıştayın, mesleki ve teknik eğitimde yol haritasının belirlenmesinde kilometre taşı olmasını ümit ettiklerini söyledi. SAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık konuşmasında yıllardır süregelen “Fen lisesine veya Anadolu lisesine giremeyen öğrencilerle, üniversiteye gidemeyecek öğrencilerin meslek lisesine gider” algısını ortadan kaldırmak gerektiğini belirtirken, MARKA Genel Sekreteri Fatih Akbulut ve Vali Yardımcısı Akın Yılmaz da çalıştayın hayırlı ve verimli geçmesi temennisinde bulundular.

        İlimizdeki Mesleki ve Teknik Eğitimin Toplumsal Algısı ve Öğrencilerin Hazır Bulunuşluğu, İlimizde Mesleki ve Teknik Eğitimde Yönetim, Öğretmen Yeterlilikleri, Öğretim Faaliyetleri ve Sektörle İşbirliği,İlimizde Mesleki ve Teknik Eğitimde İşletmelerde Beceri Eğitimi ve Staj Çalışmaları,İlimizdeki Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri,İlimizdeki İstihdam ve Mesleki Eğitim İlişkisi Çalışma Gruplarına; Sakarya Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi, SATSO, SESOB, İŞKUR, İşçi Sendikaları, Eğitim Sendikaları, İşveren Sendikaları, Gazeteciler Cemiyeti, Organize Sanayi Müdürlükleri, KOSGEB, Meslek Odaları, Halk Eğitim Merkezleri, Bilim Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğünden temsilcilerle, okul müdürleri, müdür yardımcıları, akademisyenler, mesleki ve rehber öğretmenler fikirleriyle katkı sağladılar.

      Eğitim, iş dünyası, sanayiciler, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve akademisyenleri buluşturan çalıştay sonunda ortaya çıkan sorun ve çözüm önerilerinin yeraldığı raporlar; ilimizdeki mesleki eğitimle ilgili okul ve kurumlara, çalıştaya katkı sağlayan paydaşlara ve Milli Eğitim Bakanlığına gönderilecek.


Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.