SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Projesinin Ödül Töreni Yapıldı

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şubesi ile Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” projesi kapsamında düzenlenen yarışmaların ödül töreni Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda yapıldı.
“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Projesinin Ödül Töreni Yapıldı

Programın açılış konuşmasını yapan Yeşilay Cemiyeti Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır; “Yeşilay cemiyetimiz birçok projeye imza atmaya kurumlarımızın desteği ile devam ediyor. Bizim en önemli paydaşımız olan gençlerimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle gerçekleştirdiğimiz “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” projesinin ödül töreninin bu salonda olması farklı bir anlam içeriyor. Tabi bu projenin önemli bir noktası var. Yeşilay çalışmalarına yön verirken siz kıymetli öğrencilerin yaptığı eserlerden referans alıyor. Yapılan projelerin daha da artacağına inanıyorum.” dedi.

Projenin ortağı İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da törende yaptığı konuşmasında; “Milli Eğitim Bakanlığıyla Türkiye Yeşilay Cemiyetinin 2011 yılından bu yana gerçekleştirmiş olduğu “Sağlıklı Nesiller Sağlıklı Gelecek”  projesi kapsamında yapılan çalışmalardan dolayı bizden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Sakarya denince aklıma il gelen şeylerden bir tanesi de itimadın abideleştiği şehirdir. Sevgili çocuklar her teklif edilene evet dememeyi öğreneceksiniz. Bu sadece bağımlılıkla mücadele kapsamında değil, istemediğiniz bir şeyin size yaptırılması istendiğinde hayır diyebilmelisiniz. Biz eğitim camiası olarak bunu önleyebilme noktasında sizlere destek olabilmek için 10 bin öğretmenimizle seferber olmaya hazırız” dedi.

Yapılan konuşmalarından ardından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere programa katılan protokol üyeleri tarafından ödülleri verildi. 

Ödül töreni programına; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Yeşilay Sakarya Şube Başkanı Fatih Kıcır, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, daire müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

06-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-201806-04-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.