SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pamukova'da Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı

Pamukova'da Okul Müdürleriyle Değerlendirme Toplantısı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Pamukova ilçesindeki okul müdürleriyle değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

 

Pamukova İlçe Millî Eğitim Müdürü Aziz Demir'in ilçe genelindeki eğitim-öğretim faaliyetleri hakkında kısa bilgilendirme yaptığı açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in himayelerinde sürdürülen çalışmalarla eğitimde fırsat eşitliğinin tüm bölgelerde sağlandığını belirterek Müdürlüğümüz tarafından yürütülen projelerle de ilimiz genelinde eğitimde önemli başarılar elde edildiğine vurgu yaptı.

 

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ozan Özkaya, ilçe millî eğitim şube müdürleri ile Pamukova'da bulunan tüm okul ve kurum müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan Müdürümüz Savaşçı, Temel Eğitimde 10.000 Okul, Çevre Dostu 1.000 Okul, NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik) projesi, #SanatSakarya, #BilimSakarya, #SporSakarya, #KitapSakarya #ÖnceOkulÖncesi, #KendineAyna projelerinin öğretim yılı boyunca başarıyla uygulanmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

 

Akademik başarıda NEHİR projesinin çok önemli olduğuna vurgu yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Bakanlığımız tarafından bastırılan kaynak kitapların ücretsiz olarak öğrencilerimize ulaştırıldığını, bu desteğin öğretmenlerimize de büyük katkı sağladığını belirtti.

 

Bakanlığımız tarafından Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatlarıyla başlatılan Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi kapsamında okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması çalışmaları kapsamında ilimizde 5 yaş okullaşma oranını yüzde 100'e çıkarmak hedefinde olduklarını kaydeden Müdürümüz Savaşçı, çocuklarımızın akademik başarı yanında sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerle iç içe bir eğitim görmesi çalışmalarının yoğun şekilde sürdürüldüğünü dile getirdi.

 

Değerlendirme toplantısında Pamukova ilçesi okul yöneticilerinin görüş, talep ve önerilerini de dinleyen Millî Eğitim Müdürümüz, Müdürlüğümüz bünyesindeki Ar-Ge ekibimizin fikirlerin projeye dönüştürülmesi için sahada bulunarak gereken tüm çalışmaları sürdürdüğünü, bu çalışmalar neticesinde TEKNOFEST, TÜBİTAK ve Avrupa Birliği projeleri başvurularında ciddi artışlar sağlandığını ifade etti.

 

Pamukova ilçemizin çok önemli bir tarım bölgesi olduğuna dikkat çeken İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, okullarımızda tarım alanında da önemli çalışmalar yapacaklarını belirtti. 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında çocuklarımızın eğitimde başarılı olması noktasında ellerinden gelen tüm katkıyı sağlayan öğretmenlerimize, okul yöneticilerimize, ilçe millî eğitim yöneticilerimize, velilerimize ve tüm eğitim paydaşlarımıza teşekkür etti.

24-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.