SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pamukova Teşvikiye İlkokulu Yaz Ana Sınıfı Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Millî Eğitim Bakanlığımızın Köy Yaşam Merkezleri kapsamında faaliyete başlayan Pamukova Teşvikiye İlkokulu Yaz Ana Sınıfını ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Pamukova Teşvikiye İlkokulu Yaz Ana Sınıfı Ziyareti

Okul öncesi eğitimden yararlanamamış çocukların hazırbulunuşluk düzeyini artırmak ve ilkokula akranlarıyla eşit şartlarda başlamalarını sağlamak amacıyla ilimiz genelinde de okul öncesi yaz eğitimleri devam ediyor. İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Teşvikiye İlkokulu Yaz Ana Sınıfı ziyaretinde "Önce Okul Öncesi" projesi kapsamında ilimizde okul öncesi eğitimin tanıtımının yapılarak yaygınlaştırılmasının sağlanması, okul öncesi eğitimin öneminin ilimizdeki erken çocukluk döneminde çocuğu olan ailelere aktarılması, her bir çocuğun okul öncesi eğitim kurumlarına erişiminin sağlanarak okul öncesi eğitimin kapsayıcılığının artırılması ve yapılacak çalışmalar aracılığıyla ilimizdeki okul öncesi eğitim düzeyinin kalite ve niteliğinin artırılmasının hedeflendiği belirtti.  

 

Müdürümüz Savaşçı, ziyareti sırasında Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in talimatlarıyla Bakanlığımız tarafından başlatılan "Temel Eğitimde 10.000 Okul" projesi kapsamında ilimizde okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için planlanan çalışmaların başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce yürütülen #ÖnceOkulÖncesi projesi kapsamında da okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve okul öncesi eğitimde uygulanan farklı yöntem ve tekniklerin zenginleştirilmesi için çalışmaların devam edeceğini ifade etti.

03-08-202203-08-202203-08-2022
03-08-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.