SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pamukova Fatmahanım İlk ve Ortaokulu Ziyareti

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Pamukova Fatmahanım İlk ve Ortaokulunu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Pamukova Fatmahanım İlk ve Ortaokulu Ziyareti

  Birinci sınıf öğrencilerimizin dersine katılan Müdürümüz Savaşçı, minik öğrencilerimize eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diledi. Bol bol kitap okumalarının tavsiyesinde bulunarak Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer ve Sayın Valimiz Oktay Çetin Kaldırım'ın öğrencilerimize selamlarını iletti. 

 

  8. sınıf öğrencilerimizi de ziyaret eden Müdürümüz Savaşçı, LGS hakkında bilgi vererek Valiliğimiz himayesinde Müdürlüğümüzce sürdürülen #NehirProjesi kapsamında 8. sınıf öğrencileri için izleme sınavlarının bu dönemde de gerçekleştirileceğini, #NehirProjesi ile öğrencilerimizin akademik başarılarının artırılmasının yanı sıra sınav heyecanını yenme ve sınav tecrübesi kazanmaları için rehberlik faaliyetlerinin de devam edeceğini söyledi. 

 

  Bakanlığımız tarafından eğitimde fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik dağıtımı yapılan ücretsiz ders kitaplarıyla beraber bu yıl ilk defa ücretsiz yardımcı kaynak kitapların da öğrencilerimizin sıralarında yerini aldığını; Bakanlığımızın bu imkanı sağlamasından dolayı Bakanımız Sayın Mahmut Özer'e şükranlarını ifade etti.

 

  Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan #KitapSakarya projemizin yeni eğitim-öğretim yılında da  devam ettiğini ve her hafta kitap okuma etkinliğinin gerçekleştirildiğini hatırlatan Müdürümüz Savaşçı; öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandıracak olan bu proje ile anlama, çözümleme gibi zihinsel işlem becerilerini geliştireceğini ve akademik başarılarına katkı sağlayacağını söyledi. Öğretmenler odası sohbeti sırasında uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik için "Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı" başvurularının başladığının bilgisini paylaştı.

 

  Okul yöneticilerinden eğitim-öğretim faaliyetlerine dair bilgi alan Müdürümüz Savaşçı, yeni dönemin tüm eğitim camiası için hayırlı olmasını diledi.

27-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-202227-09-2022

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.