SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Otizmli Çocuklar İçin Eğitimde Anlamlı İşbirliği

Sakarya Ticaret Borsası Sosyal Sorumluluk Politikası çerçevesinde belirlediği tema doğrultusunda 2016 yılı itibariyle Engelli ve Otistik çocukların eğitimine yönelik Sosyal Sorumluluk Projesi çalışmalarına başladı.
Otizmli Çocuklar İçin Eğitimde Anlamlı İşbirliği

Sporun otizmli çocukların gelişiminde büyük önem taşıdığı bilinciyle, Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezinde eğitim alan otizmli bireylere sportif becerilerin kazandırılabileceği donanımlı eğitim alanları oluşturmak amacıyla 27.04.2016 tarihinde Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya Ticaret Borsası arasında protokol imzalandı.

Protokol imza töreninde; İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Erkan, Nihat Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz, İl Milli Eğitim Özel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Necmi Sağıroğlu, Şube Müdürü Engin Kahraman, Sakarya Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Ahmet Göktaş hazır bulundu.

Protokol imza töreninde bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu bu projenin çok anlamlı bir proje olduğunu belirterek Ticaret Borsası Yöneticilerine teşekkür etti. Mevlüt Kuntoğlu “Bu dünyada üç ameli yapanın amel defteri kapanmaz. Bunlardan birincisi iyi evlat yetiştirmek, ikincisi ilim için yapılan çalışmalar üçüncüsü ise hayrı devam eden iyiliklerdir. Yapılmakta olan bu çalışmanın da bu anlamda hayırlı bir iş olduğunu düşünüyorum. İnşallah toplumumuzun diğer kesimleri içinde iyi bir örnek olur.” dedi.

Mevlüt Kuntoğlu konuşmasının devamında; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak şu an otizmli bireylere eğitim veren okulumuzun bulunduğu alana diğer dezavantajlı bireylerimizi de kapsayacak kapsamlı bir projemiz daha var. İnşallah Sakaryalı işadamlarımızın, hayırseverlerimizin ve sivil toplum kuruluşlarımızın destekleriyle bu projemizi de yakın zamanda hayata geçiririz.” dedi.

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete; “Günümüzde kurumları değerli kılan ve fark yaratan artık sadece ürettikleri mal ya da hizmetin kalitesi değil topluma kazandırdıkları değerlerdir. Bu yüzden gönüllülük anlayışı ile yürüttüğümüz bu projeyi önemsiyoruz. İnşallah sosyal sorumluluk bilincinin oluşması için iyi bir örnek model olur” dedi.

Sürdürülebilir düzeyde bir proje olmasına önem vererek çalışmalarına başladıklarını açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete; “otizmli çocuklar için çalışıyorum” sloganıyla başlattığımız projemizle, hedef kitlesinde otizm teşhisi konulmuş çocukların, eğitim ve öğretim süreçlerine katkıda bulunabilmek, sosyal ve kişisel gelişim süreçlerinde onlara destek sağlayabilmek amaçlanmıştır. Spor kompleksini en kısa sürede tamamlayarak milli eğitim müdürlüğümüze hibe edeceğiz” dedi.

Proje Sorumluları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nihat Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz; Spor sayesinde otizmli çocukların koordineli ve uyumlu bir şekilde çalışabilme, yaşıtlarıyla kaynaşma ve iletişim yeteneklerini geliştirme gibi faydaları olduğunu bilmekteyiz. Borsa olarak voleybol, basketbol, golf, trambolin sahası, tartanpist ve yürüyüş yolları gibi donatıların bulunduğu bu projeyi çocuklarımıza hediye etmekten gurur duyduklarını ifade ettiler.

Sakarya Ticaret Borsası tarafından yapılacak olan spor kompleksi çalışmaları kısa bir süre içinde tamamlanarak geniş katılımlı bir açılış töreniyle hizmete girecektir. 

28-04-201628-04-201628-04-201628-04-201628-04-201628-04-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.