SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ortak Akıl Arama Konferansı" Tanıtım Toplantısı

Sakarya’nın Eğitim stratejilerinin konuşulacağı ve 13-14 Ekim´de yapılacak ‘Ortak Akıl Arama Konferansı’nın tanıtım toplantısı düzenlendi.
Ortak Akıl Arama Konferansı" Tanıtım Toplantısı

Cumartesi ve Pazar günü geniş katılımla gerçekleştirilecek Ortak Akıl Arama Konferansı’nın yapılacağı Ramada Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yaklaşık 10 gündür "var mısın" sloganı ile eğitime katkı çalışmalarının startını verdiklerini söyledi.

 

Sakarya´yı sosyal medyada ilk üçte #VarmısınSakarya etiketiyle duyurduklarını belirten Durmuş, şöyle konuştu:

 

"Sakarya´nın neredeyse tamamı eğitimin içeriğiyle iç içe. Sakarya´da eğitimde neredeyiz?, nereye ulaşmak istiyoruz? noktasında bir çalışma yapmak istedik. 13-14 Ekim´de eğitime gönül veren STK´lardan, yerel yöneticilerden, veli, muhtar, okul yöneticilerimizden oluşan yaklaşık 150 katılımcıyla birlikte eğitimde ortak akılı arama çalışması yapacağız. Derdimiz Sakarya´da eğitim.

 

Sorunlarımız, sıkıntılarımız, güçlü yanlarımız bunları beraberce ortaya koyacağız. Sakarya´da eğitim için kim ne yapması gerekiyorsa sadece elini değil tüm bedenini taşın altına koyarak Sakarya´daki çocuklar için gayret gösterecek. Bu düşünce ile çıkacağımız yolda çocuklarımız için Sakarya´daki herkese ´var mısın´ diyoruz." dedi.

 

Ortak Akıl Konfrenasının düzenleyicilerinden İnsan Kaynakları İK Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Halil Altınay ve İl Milli Eğitimde projelerden sorumlu Şube Müdürü Mehmet Salih Güvendi’nin de katıldığı toplantının sonunda basın mensuplarına Twitter’daki #VarmısınSakarya hashtag’lerini takip edebilecekleri bilgisi verildi.

15-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-201815-10-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.