SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Kur’an Eğitimcilerine Seminer

Değerler Eğitimi kapsamında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliğinde okul öncesi öğrencilerine yönelik Türkiye’de ilk kez ilimizde başlatılan Kur’an eğitimleri velilerden büyük destek görüyor.
Okul Öncesi Kur’an Eğitimcilerine Seminer

 İlimizdeki 9 bin dolayındaki okul öncesi öğrenciden velilerinin isteğiyle 7 bini aşkın öğrencinin yararlandığı eğitimleri veren İl Müftülüğüne bağlı uzman eğitimcilere, Orhangazi Kültür Merkezi’nde seminer düzenlendi. Semineri, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Müftüsü İlyas Serenli, müftü yardımcıları, il milli eğitim yöneticileri ve projede görev yapan eğitimciler izledi.

 İstanbul’da kurulan Pedagoji Derneği’nin Başkanlığını da yürüten, çocuk eğitimi konusunda Uzman Pedagog Mehmet Teber tarafından verilen seminerin açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü İlyas Serenli, 4-6 yaş grubundaki çocuklarımıza yönelik başlatılan projenin beklenenden daha fazla talep gördüğünü belirterek, amaçlarının bu yaştaki çocuklarımıza temel dini bilgileri vererek onların hayata en güzel şekilde hazırlanmalarına yardımcı olmak olduğunu ifade etti. Müftü Serenli, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Yayınlanmış beş kitabı bulunan Uzman Pedagog Mehmet Teber seminerinde, özellikle 5 ve 6 yaş grubundaki çocuklarda öğrenmenin daha çok oyunla ve görseller yoluyla gerçekleştiğini belirterek, bu projede amacın çocuklara Kur’an-ı tam anlamıyla öğretmek olmadığını, çocukların temel dini bilgiler konusunda Kur’an-ı Kerim’le hemhal olmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Orhangazi Kültür Merkezi’ni dolduran Kur’an eğitimcilerinin büyük bir ilgiyle izlediği konferansın kapanış konuşmasını ise İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu konuşmasında, il genelindeki tüm okul öncesi kurumlarda isteğe bağlı olarak uygulanan projenin kısa zamanda başarıya ulaşmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, Türkiye’ye örnek olacak bu projeyi uygulamak için 5-6 ilin milli eğitim müdürlerinin kendisine başvurduğunu söyledi. Kuntoğlu, Değerler Eğitimi kapsamında uyguladıkları projeden velilerinin isteği doğrultusunda 7 bini aşkın öğrencinin faydalandığını ifade ederek, gönüllü olarak projede görev üstlenen tüm eğitimcilere teşekkür etti ve başarılar diledi.

 

 05-01-201605-01-201605-01-201605-01-201605-01-201605-01-201605-01-2016

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.