SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlere, Özel Çocukların Eğitimi İçin Yol Haritası

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü farklı projeler konusunda bir ilke daha imza attı.
Öğretmenlere, Özel Çocukların Eğitimi İçin Yol Haritası

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesinin öncülüğünde, alanında uzman eğitimcilerin aylar süren çalışmaları sonucunda hazırlanan, Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) Klavuz Kitabı yayınlandı.

 

İlkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine yönelik olarak özel çocukların eğitiminde kullanılmak üzere hazırlanan Kaynaştırma Bütünleştirme Ortamlarına Yönelik Müfredat Temelli Klavuz Kitabın içeriğine sakarya.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

 

Türkiye genelinde her branş öğretmeninin kaynaştırma öğrencilerin eğitiminde yararlanabileceği bu kitabın öğretmelere yol haritası olacağı belirtiliyor.

 

Yayınlanan kitaplarla ilgili değerlendirmede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; “Eğitim her bireyin olduğu gibi özel gereksinimli bireylerin de en temel yaşamsal hakkıdır. Özel çocuklarımıza sunulan eğitimin nitelikli ve bireye uygun olması da çok önemlidir. Özel çocuklarımızın eğitimiyle ilgili geniş kapsamlı hazırlanan bu kitaplar genel eğitim ortamında görev yapan her branştan öğretmenimiz için birer el kitabı niteliği taşımaktadır. Özel eğitim hizmetlerinin niteliğini arttıracak klavuz kitapların hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynaştırma Bütünleştirme Ortamlarına Yönelik Müfredat Temelli Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP) Klavuz Kitapları İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu’nun Koordinatörlüğünde; Gamze Odabaşı, Özlem Toprak, Handan Çetin, Hasan Akın, Levent Bağçe, Özlem Erkılıç ve Sefa Şerbet’in katkılarıyla hazırlandı.   

01-10-201801-10-2018

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.