SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenimizin Örnek Davranışı Takdir Topladı

İlimiz Karasu İlçesine bağlı Limandere Cumhuriyet Ortaokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Yahya Celep’in, okul bahçesinde işlediği ders sırasında sınıfındaki yürüme engelli öğrencisini ders faaliyetine katmak için sırtında taşıması kamuoyunda büyük ilgi uyandırdı.
Öğretmenimizin Örnek Davranışı Takdir Topladı

Öğretmenimizin mesleğini yerine getirirken her zaman uyguladığı bu örnek davranışı gösteren fotoğrafın sosyal medyada paylaşılmasının ardından ulusal ve yerel medya temsilcileri bu davranışı haber yaparak kamuoyu ile paylaştılar.

Yürüme engelli öğrencisini kenarda boynu bükük bırakmayarak, arkadaşlarıyla birlikte ders işlemesine imkan tanıyan Yahya Öğretmen, herkesi duygulandıran örnek davranışı sonrasında toplumun tüm kesimlerinden büyük takdir gördü.

45 yaşındaki Geyveli Beden Eğitim Öğretmeni Yahya Celep fedakarlık, özveri, sevgi ve sabır isteyen öğretmenlik mesleğinin güzel bir örneğini ortaya koyduğu bu davranışıyla, eğitim camiasındaki birçok kişi tarafından yılın öğretmenliğine aday gösterildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Bakanlığımız tarafından da yakından takip edilen örnek davranış sonrasında Öğretmen Yahya Celep’i telefonla arayarak; Milli Eğitim Bakanımız, Valimiz ve şahsı adına tebrik etti. Müdürümüz Töre en kısa zamanda Yahya Öğretmeni ve görev yaptığı okulu ziyaret edeceğini belirterek, öğretmenimizin ortaya koyduğu takdire şayan yaklaşımın tüm öğretmenlerimize örnek olması dileğinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, öğretmenlik mesleğinin en önemli boyutunun vicdan boyutu olduğunu belirterek; mesleki, vicdani ve insani açıdan herkesi duygulandıran bu örnek davranışı nedeniyle Beden Eğitim Öğretmeni Yahya Celep’in öğretmenlik mesleğini onurlandırdığını ifade etti.  

21-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-201721-02-2017

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.