SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Alan Bilgisi Yeterliliklerini Geliştirme Projesi Sertifika Töreni Düzenlendi

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iş birliğinde düzenlenen "Öğretmen Alan Bilgisi Yeterliliklerini Geliştirme Projesi"nin sertifika töreni İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
Öğretmen Alan Bilgisi Yeterliliklerini Geliştirme Projesi Sertifika Töreni Düzenlendi

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi iş birliğinde düzenlenen "Öğretmen Alan Bilgisi Yeterliliklerini Geliştirme Projesi"nin sertifika töreni İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

 

Programa Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ile projede görev alan öğretim üyeleri ve projede yer alan öğretmenler katıldı.

 

Projenin tanıtım filminin gösterimiyle başlayan programda İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı, İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan yürütülen projenin önemi hakkında birer konuşma yaptılar.

 

Konuşmalarda hadis, tefsir, Arapça klasik ve modern metinler, medya Arapçası, Arapça Gramer gibi başlıklarda on haftalık Arapça Metin Okuma programından oluşan ve kurumlar arası iş birliği ile gerçekleşen projenin Türkiye'de başka şehirlere de örnek olacağı ve Sakarya'nın eğitimine katkı sağlayacağı ifade edildi.

 

Projede gönüllü olarak yer alan öğretmenlerin on hafta boyunca programa sabır ve sebatla devam etmelerinin her türlü takdirin üzerinde olduğu belirtilirken talep olması hâlinde projenin gelecek öğretim yılında geliştirilerek devam ettirilebileceği kaydedildi.

 

Sakarya Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş projeye desteklerinden dolayı Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan'a, projeye kendi mesailerinden fedakârlıkta bulunarak katkı sunan İlahiyat Fakültesi öğretim üyelerine ve gönüllü olarak katılan öğretmenlere teşekkür etti.

 

Programın sonunda "Arapça Metin Okumaları" kursunu tamamlayan öğretmenlere sertifikaları törenle verildi.

 

Büyük ilgi gören kurslarda Din Öğretimi'nden Sorumlu Müdür Yardımcısı Naci Doyuk'un öncülüğünde koordinatörlüğünü SAÜ İlahiyat Fakültesinden Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Şükrü Şirin, Dr. Öğr. Üyesi Ziya Erdinç, Arş. Gör. Halil İbrahim Yılmaz ve Serdivan AİHL meslek dersi öğretmeni Adnan Hoyladı'nın yaptığı projede Aydın Gürdamar dkab öğretmeni Sinan Uzun, Akyazı Kız AİHL meslek dersi öğretmeni Rıdvan Demir, Yenigün Ortaokulu dkab öğretmeni Murat Oran, Söğütlü ÇPL dkab öğretmeni Recep Koca ve Kaynarca Şehit Mansur Cansız AİHL meslek dersi öğretmeni Yakup Yüce kursların yürütülmesinde görev aldı.

 

Sakarya ilinde çalışan Arapça, dkab ve ihl meslek dersleri öğretmenlerinin mesleki yeterliliklerini artırmak amacıyla hazırlanan projeye 130'un üzerinde öğretmen katıldı. 10 hafta süren proje boyunca Prof. Dr. Osman Güman Klasik "Arapça Metinler", Prof. Dr. Hayati Yılmaz "Hadis Metinleri", Doç. Dr. Ali Karataş "Tefsir Metinleri", Doç. Dr. Hamza Ermiş "Arapça I Gramer", Dr. Öğr. Üyesi Halil Uysal "Modern Arapça Metinler" ve Öğr. Gör. Reda Elsayed "Medya Arapçası" kursu verdi.


16-06-202116-06-202116-06-202116-06-202116-06-202116-06-202116-06-202116-06-202116-06-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.