SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Kütüphane, Tarım Uygulama Alanı ve Drama Atölyesine Kavuştu

Serdivan ilçemizdeki Mehmet Demir İlkokulunda yapımı tamamlanan Tarım Uygulama Bahçesi, Kütüphane ve Drama Sınıfı düzenlenen programla öğrencilerimizin hizmetine açıldı.  
Öğrencilerimiz Kütüphane, Tarım Uygulama Alanı ve Drama Atölyesine Kavuştu

Serdivan ilçemizdeki Mehmet Demir İlkokulunda yapımı tamamlanan Tarım Uygulama Bahçesi, Kütüphane ve Drama Sınıfı düzenlenen programla öğrencilerimizin hizmetine açıldı.

 

Açılışlara Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Serdivan Belediyesi Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Serdivan İlçe Millî Eğitim Müdürü Ali Dere, il ve ilçe millî eğitim yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Okul bahçesinde düzenlenen programda Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı konuşmalarında eğitimin önemine vurgu yaparken akademik derslerinin yanında ilgi ve yetenekleri doğrultusunda sosyal faaliyetlerde bulunmalarının çocuklarımızın hayata en güzel şekilde hazırlanmasında büyük katkısı olduğunu dile getirdiler.

 

Okul Müdürü Süfyan Bilgiç'in açılışı yapılan Tarım Uygulama Bahçesi, Kütüphane ve Drama Sınıfı hakkında bilgi verdiği programda okul öğrencileri misafirlere yönelik şarkılar okudular, halk oyunları gösterileri sundular.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla yapılan Tarım Uygulama Bahçesi'ni gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve davetliler sınıf dışı eğitim ortamlarının öğrencilerimizin yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için onları cesaretlendireceği; kültür, sanat, bilim ve hayat becerilerinde geniş bir bakış açısı sağlayacağı değerlendirmesinde bulundular.

 

Tarım Uygulama Bahçesi açılışının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi'nin himayelerinde Bakanlığımızın destekleriyle yürütülen "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesi kapsamında hazırlanan kütüphane ile Drama Sınıfı davetlilerin katılımıyla hizmete açıldı.

 

Müdürümüz Savaşçı, katkıları için Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce'ye teşekkür ederken kazandırılan yeni atölyelerin öğrencilerimizin düşünmesi, düşündüklerini uygulamaları, yeteneklerinin farkına varmaları ve geliştirmeleri açısından büyük fayda sağlayacanı belirtti.

14-12-202114-12-202114-12-202114-12-202114-12-202114-12-202114-12-202114-12-202114-12-2021

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.