SAKARYA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere YGS Provası

12 Mart Pazar günü yapılacak Yüksek Öğretime Giriş Sınavı öncesinde, 12. Sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavı gerçekleştirildi.
Öğrencilere YGS Provası

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sakarya Üniversitesi işbirliğinde, SAÜ Kampüsünde, 5 farklı fakültede, 76 salonda 24 liseden 2 bin 935 öğrencinin katıldığı deneme sınavında 110 öğretmen görev yaptı. YGS sınavının gerçek bir provası şeklinde yapılan sınavda tüm kurallar birebir uygulandı.

Sınavın organizasyonunu üstlenen İl Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel Hamzaoğlu, amaçlarının önümüzdeki pazar günü sınava girecek 12. Sınıf öğrencilerimize gerçek bir sınav ortamında, kuralların bire bir uygulandığı deneme sınavı yaparak, öğrencilerimizin YGS’ye en güzel şekilde hazırlanmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, öğrencilerimizin Pazar günü girecekleri sınav merkezlerinde, tüm sınav kurallarının eksiksiz uygulandığı bir deneme sınavına girmesinin çok önemli olduğunu belirterek, ilimizde ilk kez yapılan bu tür bir deneme sınavında emeği geçen herkese teşekkür etti.

12 Mart Pazar Günü YGS’ye girecek tüm öğrencilere başarı dileğinde bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre; “Toplumun refahı ancak eğitimde niteliğin ve kalitenin yükseltilmesiyle mümkün olacaktır. Bu yönüyle daha iyi bir eğitim, daha iyi bir gelecek demektir. İyi bir gelecek, niteliği itibarıyla ancak öğrencilerin ilgi, yetenek ve birikimleri doğrultusunda devam edecekleri yükseköğrenimle mümkün olacaktır. Başarı, bir varış noktası değil, bir yolculuktur. Başarı yolculuklarında tüm evlatlarıma muvaffakiyetler, YGS sınavına katılacak tüm öğrencilerime başarılar diliyorum.” dedi.

Deneme sınavına katılan öğrenciler YGS’nin gerçek bir provasının heyecanını yaşarken, dışarıda çocuklarını bekleyen veliler de YGS heyecanını bir hafta öncesinden yaşamış oldular. Veliler, yapılan deneme sınavının YGS öncesinde öğrencilerin sınav heyecanlarını yenmelerine büyük katkısı olduğunu belirtirken, üniversite ortamında bulunmanın bile öğrencileri heyecanlandırdığını, emeği geçen yetkililere ve gönüllü olarak sınava katılan öğretmenlere teşekkür ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Şubesi tarafından koordine edilen deneme sınavı sonrasında okullar farklı mekanlarda piknik vb. motivasyon etkinlikleri gerçekleştirdiler.

07-03-201707-03-201707-03-201707-03-2017

Resmi Daireler Kampüsü 15 Temmuz Camili Mahallesi Adapazarı / SAKARYA - 264 251 36 14 / 15 / 16

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.